Gol stracony w 93 minucie i dramat piłkarzy Miedzi

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-10-17 22:47 | Zmodyfikowano: 2015-10-17 23:13

Były gracz m.in. GKS Bełchatów i Zagłębia Lubin rozgrywał dobre spotkanie. W 12. minucie to właśnie po strzale Małkowskiego Dawid Smug odbił piłkę, ale był już bezradny przy dobitce przy dobitce Sebastiana Szczepańskiego. Napór Sandecji trwał jeszcze kilka minut, a przewała go bramka wyrównująca dla Miedzi. W 18. minucie z rzutu wolnego dośrodkowywał Łukasz Garguła. Bramkarz gospodarzy źle obliczył lot piłki, a jego błąd wykorzystał Keon Daniel, strzałem głową uzyskał wyrównanie.

Bramka dodała wigoru, przyjezdnym, który do końca tej odsłony dominowali na boisku w Nowym Sączu. Najlepszą sytuację tuż przed zmianą stron zmarnował Bartosz Ślusarski, który niecelnie strzelił głową po dośrodkowaniu Wojciecha Łobodzińskiego.

Kolejną wyśmienitą sytuację legniczanie mieli po upływie godzi gry. Tym razem nie popisał się jednak Marquitos, który mając przed sobą tylko Marka Kozioła, strzelił obok słupka.

W 84. minucie wcześniejszy błąd bramkarza Sandecji skopiował Dawid Smug. Bramkarz Miedzi nie sięgnął górnej piłki, którą głową w bramce umieścił Przemysław Szarek.

Końcówka była szalenie emocjonująca, a nastroje zmieniały się jak w kalejdoskopie. W 90. minucie wydawało się, że szczęście jest tego dnia po stronie gości. Zespół Ryszarda Tarasiewicza zdołał wyrównać. Piłka w dość przypadkowych okolicznościach trafiła w pole karne do Adriana Łuszkiewicza, a rezerwowy Miedzi strzałem przy słupku pokonał bramkarza Sandecji.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry legniczanie trafili jednak z piłkarskiego raju do piekła. Strzał z pierwszej piłki Łukasza Nowaka zdołał obronić Dawid Smug, jego obrońcy nie upilnowali jednak znów Macieja Małkowskiego, który z bliska dobił piłkę do bramki.

Sandecja Nowy Sącz - Miedź Legnica 3:2 (1:1)
Bramki: Sebastian Szczepański 12, Przemysław Szarek 84, Maciej Małkowski 90+3 - Keon Daniel 18, Adrian Łuszkiewicz 90.

Sandecja: Marek Kozioł - Mateusz Bartków (46 Bartosz Sobotka), Witalij Berezowskyj, Grzegorz Baran, Kamil Słaby - Filip Piszczek (46 Przemysław Szarek), Matej Nather, Bartłomiej Kasprzak, Sebastian Szczepański (75 Łukasz Nowak), Maciej Małkowski - Arkadiusz Aleksander.

Miedź: Dawid Smug - Marcin Garuch, Tomasz Midzierski, Michał Stasiak, Keon Daniel - Wojciech Łobodziński, Adrian Cierpka, Yannick Kakoko, Łukasz Garguła (46 Marquitos), Marek Gancarczyk (76 Adrian Łuszkiewicz) - Bartosz Ślusarski (62 Tadas Labukas).