Młodzież z CCC Sprandi Polkowice na Karpacki Wyścig Kurierów

mat. prasowe | Utworzono: 2016-04-28 08:00 | Zmodyfikowano: 2016-04-28 08:00
A|A|A

Dla kolarzy CCC Sprandi Polkowice z kategorii U23 będzie to trzecia etapówka w tym sezonie. Wcześniej, wzmocnieni Mateuszem Taciakiem, wystartowali w chorwackim Istrian Spring Trophy, który miał bardzo podobny układ do Karpackiego Wyścigu Kurierów oraz w holenderskim wyścigu zaliczanym do Pucharu Narodów, ZLM-Roompot tour, w której czterech „pomarańczowych” jechało w reprezentacji Polski. Z dobrej strony pokazywał się w nich Alan Banaszek, który był m.in. 5. na ostatnim etapie chorwackich zmagań oraz plasował się na 7. i 11.pozycji w Holandii (Patryk Stosz i Michał Paluta również finiszowali w czołowej „20”).

Poza tą trójką w Karpackim Wyścigu Kurierów wystartują również Kamil Małecki oraz Piotr Brożyna. Polkowicki zespół będzie jednym z 33, które staną na starcie imprezy.

Trasa wyścigu

Tegoroczna edycja przejedzie przez trzy kraje – Węgry, Słowację i Polskę. Zmagania rozpoczną się w węgierskim Veszprem, bardzo krótkim, lekko pagórkowatym prologiem o długości 3,3 kilometra. Z tej miejscowości wystartuje również 1.etap, do Papa. Ma on płaski profil i tego dnia spodziewany jest finisz peletonu.

Kolejny odcinek odbędzie się już na Słowacji i będzie miał zdecydowanie bardziej górzysty profil. Na trasie z Trencianskich Teplic do Starej Bystricy znajdą się 4 premie górskie, a ostatnia z nich usytuowana jest zaledwie 7 kilometrów przed metą. 4 większe wzniesienia – Wysoka, Gruszowiec, Pasierbiec i Rozdziele – zaplanowano również na pierwszy polski etap, z Jabłonki do Ciężkowic. Największych trudności można się jednak spodziewać ostatniego dnia rywalizacji. Wtedy to zawodnicy dwukrotnie będą się wspinać na tzw. golgotę, która pod względem nachylenia nie odbiega znacząco od słynnego Gliczarowa, znanego z trasy Tour de Pologne.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Karpacki Wyścig Kurierów (2.2U, 29.04.3.05):

Patryk Stosz, Michał Paluta, Piotr Brożyna, Kamil Małecki, Alan Banaszek

Program wyścigu:

29 kwietnia – prolog – Veszprem, 3,3km (TT)

30 kwietnia – 1.etap – Veszprem – Papa, 150km

1 maja – 2.etap – Trencianskie Teplice – Stara Bystrica, 132km

2 maja – 3.etap – Jabłonka – Ciężkowice, 150km

3 maja – 4.etap – Żabno – Tarnów, 130km

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama