Maciej Paterski szósty w World Tour Bertagne Classic Quest France

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-08-28 19:48 | Zmodyfikowano: 2016-08-28 19:48

Zmagania na francuskich trasach nieco odbiegały od tych do których w poprzednich latach kolarze byli przyzwyczajeni. Zmagania wokół miejscowości Plouay rozpoczęły się od bardzo długiej pętli - 232 kilometrów - a potem zawodnicy wjechali na mniejsze, prawie 14 kilometrowe okrążenie. Końcówka wyścigu to już natomiast krótkie, ale za to strome wzniesienie.

Ucieczka utworzyła się krótko po starcie. Było w niej ośmiu kolarzy, ale z żadnego z drużyny CCC Sprandi Polkowice. Grupka odjechała od peletonu juz nawet na 6 minut. Akcja uciekinerów została skasowana na ponad 50 kilometrów przed metą.

Peleton jechał zatem razem aż do momentu kiedy urwało się z niego trzech zawodników. Alberto Bettiol (Cannondale-Drapac Pro Cycling Team), Oliver Naesen (IAM Cycling) i Guillaume Martin (Wanty – Groupe Gobert) przypuścili jak się okazało kluczowy atak wyścigu, bo dwóch z nich zdołało utrzymać tempo do samej mety.

Walka o zwycięstwo rozegrała się pomiędzy Naesenem a Bettiolim. Sprinterski pojedynek wygrał Belg, a Włoch zajął ostatecznie drugie miejsce. Trzeci - już z peletonem - do mety dojechał Norweg Alexander Kristoff. Z sił opadł natomiast wspominany Francuz Guillaume Martin, który zajął dopiero 37 miejsce. Szósty był natomiast najlepszy z Polaków i z zawodników CCC Sprandi Polkowice - Maciej Paterski.