Kultura DAB+ Sztuka, środa 16-20, Maciek Przestalski

Maciek Przestalski | Utworzono: 2016-08-31 13:45 | Zmodyfikowano: 2016-08-31 13:45
A|A|A

Przed 17:00 Magda Skowrońska zachęci do wzięcia udziału w wydarzeniach związanych z 5. urodzinami Muzeum Współczesnego Wrocław. Urodzinowa gra z nagrodami w przestrzeni MWW, impreza muzyczna w schronie, urodzinowy kiermasz katalogów, piknik rodzinny, kino na dachu – to kilka wybranych atrakcji przygotowanych na tę okazję.

Po 17:15 Wrocław 2016 ESK i ProfiLab TIFF OPEN które otwiera się na nowe pomysły i poszerza dotychczasową ideę Debiutów TIFF Festiwalu. Odwiedzą nas członikini jury Anka Herbut oraz Mateusz Skóra ("Autobahn der Freiheit"), Mateusz Kowalik ("Steps") których wystawy będą prezentowane w IP Studio na ul. Ruska 46A.

Jako, że początek września dobrą fotografią stoi, po 18:00 kontynuujemy temat TIFFu. W studiu pojawią się Anna Orłowska i Marta Zdulska. Mówić będą o swoich wystawach "Ćwiczenia bezwysiłkowe" i "Bo mieszkam u dwójki moich znajomych na kanapie w kuchni".

Na koniec wyprawa do Muzeum Etnograficznego. Ludzkie wieże w Katalonii, język gwizdów z wyspy Gomera, obchody święta ognia w Pirenejach - to tylko niektóre z 91 skarbów europejskiej kultury tradycyjnej pokazanych na wystawie "Skarby europejskiej kultury tradycyjnej". Celem organizatorów jest przybliżenie zjawisk z zakresu niematerialnego dziedzictwa kulturowego pochodzących z 28 krajów europejskich i wpisanych na Listy światowego dziedzictwa niematerialnego UNESCO. O czym po 19:00 opowie kuratorka Hanna Golla.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama