We Wrocławiu rozpoczął się Dolnośląski Festiwal Nauki

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2016-09-15 20:30 | Zmodyfikowano: 2016-09-15 20:30
A|A|A

Fot: DFN

Na niektóre z nich były zapisy i miejsc nie ma już od sierpnia. W organizację festiwalu zaangażowanych jest kilka tysięcy osób - i jak mówi Piotr Krysiak wszyscy pracują za darmo.

Jutro na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu o godzinie 9-tej rozpoczną się zajęcia poświęcone nanotechnologii. W trakcie wykładu będzie można posłuchać o nanocząsteczkach i nanostrukturach obecnych w żywności oraz szansach jakie stwarza zastosowanie nanomateriałów w przemyśle spożywczym. Eksperci będą się starać udowodnić, że ekonomia wcale nie musi być ani trudna ani nudna..., a rachunkowość przyjemna. Będą opowiadać m.in o inteligencji finansowej, dowiemy się co to jest Euro i skąd się wzięło oraz jak mądrze zarządzać budżetem. Będą gry, warsztaty, konkursy i laboratoria. Będzie można dowiedzieć się jak zostać programistą i prognostą, czy wprowadzenie nowego produktu na rynek uda się bez badań marketingowych, czy chmura obliczeniowa zapewnia bezpieczeństwo przetwarzania danych. Przedstawione zostaną nowoczesne metody zarządzania przedsiębiorstwem produkcyjnym. W tym celu przeprowadzona zostanie symulacja linii montażowej papierowych samolotów. Uczestnicy będą mięli okazję współtworzyć finalny produkt oraz przyczynić się do ciągłego doskonalenia całej fabryki. Nie zabraknie też ciekawostek ze świata chemii. Będzie można dowiedzieć się np. jak oszukać smak, doświadczyć, że chemia może być ciekawa i kolorowa.

Uczestnicy imprez festiwalowych poznają również tajemnice żywności, m.in. dlaczego warto jeść ryby, czy wszystkie warzywa i owoce są tak samo zdrowe, jakie tajemnice kryją jajka…, co dzieje się z organizmem człowieka, jeśli nie odżywia się racjonalnie. Można będzie również dowiedzieć się jak ustrzec się przed sztuczkami producentów żywności. Jutro będzie też okazja do zwiedzenia Dolnośląskiego Centrum Informacji Naukowej i Ekonomicznej. Nowoczesny obiekt biblioteki jest połączony z salami dydaktycznymi , konferencyjnymi i magazynami zbiorów. Do dyspozycji czytelników jest 200.000 woluminów, 290 miejsc do pracy, w tym 21 kabin pracy indywidualnej i grupowej oraz 60 komputerów z oprogramowaniem niezbędnym do pracy naukowej. W sumie uczelnia przygotowała ponad 75 imprez.

Szczegółowy program: Dolnośląski Festiwal Nauki - Uniwersytet Ekonomiczny

 

WIĘCEJ:

ZOBACZ TAKŻE:

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama