CCC Sprandi Polkowice zamyka skład na sezon 2017

Michał Hamburger | Utworzono: 2016-12-05 19:50 | Zmodyfikowano: 2016-12-05 19:45
A|A|A

fot. Facebook

- Bardzo ważne dla naszej ekipy jest inwestowanie w młodych i utalentowanych kolarzy. W naszym barwach ścigają się już najzdolniejsi polscy młodzieżowcy, a teraz dołączają młodzi Czesi, poza Schlegelem także Frantisek Sisr. Jest to zawodnik, który dysponuje dobrym sprintem z mniejszym grupki, potrafi wygrywać i bardzo dobrze radzi sobie w płaskich wyścigach etapowych. Ma też doświadczenie w kolarstwie torowym. Był m.in. mistrzem świata juniorów w scratchu – tłumaczy Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

Pierwsze 4 lata jazdy w kategorii U23 Sisr spędził w krajowej ekipie, Dukla Praha. W 2016 przeszedł do młodzieżowej filii grupy Etixx-Quick Step, Klein Constantia, a w końcówce sezonu odbył staż w belgijskim zespole World Tour.

Do największych sukcesów 23-letni zawodnika należy triumf w polskiej jednodniówce, Koronie Kocich Gór (2015) oraz zwycięstwa etapowe w East Bohemia Tour (2016) i francuskim Le Tour de Bretagne Cycliste trophée harmonie Mutuelle (2016), w którym był także drugi w klasyfikacji generalnej. Wygrane te odnosił po udanych ucieczkach i sprintach z niewielkiej grupki.

Sisr bardzo regularnie finiszuje w pierwszej „10”, zapewniając sobie w ten sposób triumfy w klasyfikacji punktowej. Koszulkę zdobywał m.in. w East Bohemia Tour (2015), czy też Tour de Slovaquie (2016). Jako orlik wygrał natomiast klasyfikację młodzieżową Tour d’Azerbaidjan (2015),

Kilkakrotnie startował w Polsce, m.in. Wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich, Wyścigu Szlakiem Bursztynowym „Hellena Tour”, Karpackim Wyścigu Kurierów, czy też w tegorocznym Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków, w którym uplasował się na 5.miejscu w końcowym zestawieniu.

Jego torowy dorobek, poza mistrzostwem świata juniorów w scratchu z 2011 roku, uwzględnia także brązowy medal mistrzostw Europy w wyścigu drużynowym na dochodzenie orlików i srebrny krążek mistrzostw Europy juniorów w madisonie. Reprezentował także Czechy w mistrzostwach świata elity w 2013, w wyścigu drużynowym (11. miejsce).

Pozyskanie Sisra jest ostatnim ruchem transferowym polkowickiego zespołu. W przyszłym sezonie w pomarańczowych barwach ścigać się będą: Adrian Kurek, Branislau Samoilau, Kamil Małecki, Jakub Kaczmarek, Łukasz Owsian, Maciej Paterski, Mateusz Taciak, Michał Paluta, Nikolay Mihaylov, Patryk Stosz, Piotr Brożyna, Alan Banaszek, Marcin Białobłocki, Felix Grossschartner, Jan Hirt, Leszek Pluciński, Marcin Mrożek, Michal Schlegel, Simone Ponzi, Jan Tratnik i Frantisek Sisr.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama