Radio Wrocław Kultura: nowamuzyka #34 (06.11 - 12.11)

Radio Wrocław Kultura | Utworzono: 2017-11-10 17:05 | Zmodyfikowano: 2017-11-10 17:05

JUSTYNA JARY I POMPADUR – Ballada więzienna

Miłość i zbrodnia od wieków dręczą - fascynując, przerażają - intrygując. „Ballada więzienna” to część programu „Krwawe Ballady” przygotowanego przez Justynę Jary wraz z 'trupą dworsko-podwórzaną' PompaDur. Na 10 utworów składają się pieśni o dramatycznych rozstaniach, miłości nad śmierć i tajemnicach ukrywanych w futerale od kontrabasu, a przecież gdzie miłość i inne demony, tam i krew musi się czasem polać... Jakkolwiek zadymiony byłby lokal, mgła gęsta, krew pozostaje słodka, a muzyka żywiołowa i dobrze skrojona, z falbaną, której niejedna hrabina by pozazdrościła.

Na playliście RWK posłuchacie też: „Zbynio”, „Wodniak”, „Antek Psianoga”.


JANEK SAMOŁYK – Ślad

O najnowszym albumie „Czas najlepszy w życiu”, Janek Samołyk opowiadał Ewie Zając jako o najbardziej zróżnicowanym muzycznie materiale w swoim dotychczasowym dorobku, charakteryzującym się wyjątkowo osobistymi i dojrzałymi tekstami.

Wybraliśmy dla Was ciepły, emanujący przyjemna melancholią i wrażliwością Janka „Ślad”.

Na playliście RWK posłuchacie też: „Czas najlepszy w życiu”.


HISS GOLDEN MESSENGER – When The Wall Comes Down

Ten zespół kierowany jest od 10 lat przez gitarzystę, wokalistę i kompozytora M.C. Taylora, zapraszającego do współpracy różnych muzyków. Choć skład osobowy jest płynny, muzyka niezmiennie orbituje wokół folku, country i odrobiny wypolerowanego indie rocka. Niedawno cieszyliśmy się świetnymHeart Like a Levee”, a tu już czeka nowa propozycja.


LIAM GALLAGHER – You Better Run

Wzloty i upadki znaczące karierę muzyczną jak i życie osobiste młodszego z Gallagherów to materiał na sporą książkę. Na razie jest płyta, a konkretnie pierwszy solowy album złego chłopca i  symbolu brytyjskiej muzyki lat 1990. Materiał z „As You Were" to owoc kilkuletniej solowej pracy wokalisty, przypieczętowanej niedawną kolaboracją z Gregiem Kurstinem (m.in. Adele, Sia, Beck). Gallagher tak opowiadał o tej współpracy: „(...) Greg zaprezentował mi kilka pomysłów, potem porozmawialiśmy, wyprostowaliśmy parę spraw i zanim się zorientowaliśmy, mieliśmy napisanych kilka piosenek. Jestem zaskoczony, że tak doskonale się zrozumieliśmy. Utwory, które razem napisaliśmy, są naprawdę pierwszej klasy (...)”

Na playliście RWK posłuchacie też: „Paper Crown”.


TRISTEN – Glass Jar

Pochodząca z Nashville, Tristen Gaspadarek, na swoim trzecim albumie solowym „Sneaker Waves”, manewruje pomiędzy klasycznym folkiem i często ostatnio odświeżanym synthpopem. W proponowanym przez nas „Glass Jar” zdecydowanie przeważa ten pierwszy.


POLA CHOBOT & ADAM BARAN - Brudno


Na koniec bardzo mocny i bardzo dobry impuls z Wrocławia: Pola Chobot i Adam Baran.

O tym, że talentu im nie brak, wiemy od dawna. Za nimi występ na głównej scenie tegorocznej Rawy Blues, zostali też docenieni na Festiwalu Młodych Talentów, gdzie zdobyli II nagrodę. Zaraz po tym sukcesie, tak o swojej muzyce i debiutanckiej EP-ce „Brudno” opowiadali w naszym studio:


Na playliście RWK posłuchacie też: „Po Ciemku”, „Hard Time Killing Floor”, „Tangle Eye Blues”.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.