Nieudany występ kolarzy CCC Sprandi Polkowice w "Brabanckiej strzale"

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-04-13 15:35 | Zmodyfikowano: 2017-04-13 15:35

197 kilometrowa trasa z 26 krótkimi, ale stromymi podjazdami nie sprzyjała "Pomarańczowym". Przedstawicieli drużyny z Polkowic nie było w żadnej ucieczce, nie nadawali też tempa w peletonie.

Zmagania trzymały w napięciu do samego finiszu grupy ośmiu uciekinierów. Najszybciej pedałował Włoch Sonny Colbrelli, który wyprzedził Czecha Petra Vakoca i Belga Tiseja Bennota. Także tuż za podium uplasował się reprezentant gospodarzy - Tim Wellens. Belgowie zdominowali wyścig mając pięciu zawodników w dziesiątce.

Najlepszy z kolarzy CCC Sprandi Polkowice, Słoweniec Jan Tratnik zajął dopiero 35 miejsce ze stratą 16 sekund do zwycięzcy. Najszybszy z Polaków, Tomasz Marczyński z grupy Lotto Soudal przyjechał na metę 46 sekund po Colbrellim co dało mu 56 miejsce. Wśród biało-czerwonych zawodników CCC jako pierwszy wyścig ukończył Maciej Paterski - zajął 69 pozycję ze stratą 2:29.

Wyniki Brabanckiej Strzały

W niedzielę "Pomarańczowi" będą się ścigać w innym jednodniowym wyścigu - Amstel Gold Race, rozgrywanym w Holandii.