Młody skład CCC Sprandi Polkowice na Tour of Norway

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-05-16 19:28 | Zmodyfikowano: 2017-05-16 19:28
A|A|A

fot. CCC Team Facebook

Bardzo młody, ale ambitny skład CCC Sprandi Polkowice wystartuje w 5-dniowym wyścigu etapowym Tour of Norway (2.HC, 17-21 maja). Przed trzema laty w klasyfikacji generalnej tej imprezy najlepszy był Maciej Paterski.

Pierwszy i trzeci etap wyścigu powinny stanowić największe wyzwanie dla kolarzy. Na otwarcie kolarze finiszować będą pod niewielką górę, w Asker. Wielkich różnic tam co prawda nie będzie, ale stawka może się w końcówce podzielić i będzie to okazja do zyskania pierwszy sekund. Trzeci odcinek również kończy się krótkim podjazdem, w Lillehammer, a 20 kilometrów wcześniej znajduje się premia górska 1.kategorii.

Charakter tras powoduje, że ciężko wskazać faworytów - swoje szanse będą mieli zarówno sprinterzy jak i bardziej wszechstronni kolarze. 

CCC Sprandi Polkowice jedzie do Norwegii ze składem, który powinien być aktywny na wszystkich etapach.  Każdy z szóstki na tę imprezę – Michał Paluta, Adrian Kurek, Piotr Brożyna, Patryk Stosz, Kamil Małecki, Jakub Kaczmarek – znany jest ze swych ataków i walecznej postawy. Do Norwegii uda się bardzo młoda grupa kolarzy, gdyż aż 5 zawodników nie ukończyło jeszcze 24 roku życia, a najstarszy Adrian Kurek ma 29 lat.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Tour of Norway (2.HC, 17-21 maja): Michał Paluta, Adrian Kurek, Piotr Brożyna, Patryk Stosz, Kamil Małecki, Jakub Kaczmarek

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama