Radio Wrocław Kultura DAB+ Sztuka, środa 16-20, Maciek Przestalski

Maciek Przestalski | Utworzono: 2017-11-16 17:22 | Zmodyfikowano: 2017-11-16 17:22
A|A|A


Zaczynamy od Centrum Sztuki WRO gdzie trwa résumé tegorocznego biennale sztuki mediów. O "Dis/appointment" czyli warsztatach performatywnych z Andreyem Ustinovem oraz "Subiektywnym atlasie rzeczywistości" czyli spacerze rysunkowo-archiwalnym opowiadają Agnieszka Kubicka-Dzieduszycka i Magdalena Kreis.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


W galerii FOTO-GEN trwa wystawa "Czas" będąca przeglądem podstawowej problematyki i sposobów wyrazu obecnych w całej twórczości Andrzeja Dudka-Dürera - jednej z najbardziej konsekwentnych i rozpoznawalnych osobowości współczesnej polskiej sztuki. Autor odwiedził nas wraz z kuratorem Adamem Sobotą.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Zdjęcia reportażowe z Tajlandii autorstwa naszego kolejnego gościa zostały docenione podczas Grand Press Photo 2017. W kategorii „Fotoreportaż - Życie codzienne” pierwsze miejsce zdobyła wrocławianka Anna Gondek-Grodkiewicz, nasz kolejny gość.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Projekt "Kto widział...Modernizm" powraca. Bohaterami kolejnych działań staną się mieszkańcy przedwojennego osiedla WuWa i powojennych "Sedesowców". Do dzielenia się wspomnieniami związanymi z miejscem zamieszkania, archiwalnymi zdjęciami i historiami rodzinnymi zachęcają Ola Solińska, Aleksandra Krupa i Piotr Jakub Fereński.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


BWA Dizajn w najbliższym czasie zwróci się ku projektowaniu którego podmiotami byliby nie ludzie lecz rośliny i zwierzęta. W jaki sposób taki dizajn byłby w stanie przebudować istniejące relacje między ludzkimi a nie-ludzkimi zwierzętami oraz innymi żyjącymi organizmami postaram się wyjaśnić w rozmowie z Moniką Rosińską i Agatą Szydłowską - kuratorkami wystawy "Zoepolis. Dizajn dla roślin i zwierząt".

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Bądź na bieżąco i zajrzyj na www.facebook.com/rwkultura.
Słuchaj Radia Wrocław Kultura w cyfrowej jakości DAB+, na stronie
www.radiowroclawkultura.pl albo tu:

Słuchaj Radia Wrocław Kultura (link do streamu jest dostępny TUTAJ)

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama