Radio Wrocław Kultura DAB+ Sztuka, środa 16-20, Maciek Przestalski

Maciek Przestalski | Utworzono: 2017-11-16 17:22 | Zmodyfikowano: 2017-11-16 17:22
A|A|A


Zaczynamy od Centrum Sztuki WRO gdzie trwa résumé tegorocznego biennale sztuki mediów. O "Dis/appointment" czyli warsztatach performatywnych z Andreyem Ustinovem oraz "Subiektywnym atlasie rzeczywistości" czyli spacerze rysunkowo-archiwalnym opowiadają Agnieszka Kubicka-Dzieduszycka i Magdalena Kreis.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


W galerii FOTO-GEN trwa wystawa "Czas" będąca przeglądem podstawowej problematyki i sposobów wyrazu obecnych w całej twórczości Andrzeja Dudka-Dürera - jednej z najbardziej konsekwentnych i rozpoznawalnych osobowości współczesnej polskiej sztuki. Autor odwiedził nas wraz z kuratorem Adamem Sobotą.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Zdjęcia reportażowe z Tajlandii autorstwa naszego kolejnego gościa zostały docenione podczas Grand Press Photo 2017. W kategorii „Fotoreportaż - Życie codzienne” pierwsze miejsce zdobyła wrocławianka Anna Gondek-Grodkiewicz, nasz kolejny gość.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Projekt "Kto widział...Modernizm" powraca. Bohaterami kolejnych działań staną się mieszkańcy przedwojennego osiedla WuWa i powojennych "Sedesowców". Do dzielenia się wspomnieniami związanymi z miejscem zamieszkania, archiwalnymi zdjęciami i historiami rodzinnymi zachęcają Ola Solińska, Aleksandra Krupa i Piotr Jakub Fereński.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


BWA Dizajn w najbliższym czasie zwróci się ku projektowaniu którego podmiotami byliby nie ludzie lecz rośliny i zwierzęta. W jaki sposób taki dizajn byłby w stanie przebudować istniejące relacje między ludzkimi a nie-ludzkimi zwierzętami oraz innymi żyjącymi organizmami postaram się wyjaśnić w rozmowie z Moniką Rosińską i Agatą Szydłowską - kuratorkami wystawy "Zoepolis. Dizajn dla roślin i zwierząt".

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Bądź na bieżąco i zajrzyj na www.facebook.com/rwkultura.
Słuchaj Radia Wrocław Kultura w cyfrowej jakości DAB+, na stronie
www.radiowroclawkultura.pl albo tu:

Słuchaj Radia Wrocław Kultura (link do streamu jest dostępny TUTAJ)

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
NA ANTENIE
FilipMarczyński
Filip Marczyński
 14:00 - 15:00
PROGRAM BEZ VAT
Reklama