Sztuka w RWK: malarstwo, fotografia, pop-art, surrealizm i polskie ilustracje dla dzieci

Maciek Przestalski | Utworzono: 2018-03-27 11:30 | Zmodyfikowano: 2018-03-27 11:30


Dobrze znany skrót ESK tym razem jako ekspresja, struktura i kolor? Środowe popołudnie zaczęliśmy od rozmowy o wystawie "A my po ESK. Ekspresja Struktura Kolor" którą oglądać można w Muzeum Architektury i w BWA Awangarda. Alicja Klimczak-Dobrzaniecka - kuratorka drugiej części - była naszym gościem.

Posłuchaj całej rozmowy:"W malarstwie odnoszę się do własnej tożsamości. Badam jej oblicza. Inspirują mnie motywy związane z identyfikacją osobistą" pisze o swoim malarstwie Anna Biela. Artystka opowiedziała nam o swoich obrazach, które zobaczyć można na wystawie "10 ZMYSŁ" Starym Ratuszu.

Posłuchaj całej rozmowy:


Od piątku w Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego oglądać można wystawę „Dali Warhol - Geniusz wszechstronny”. To specyficzna ekspozycja, na której nie zobaczymy wielu oryginalnych dzieł. Jest to jednak okazja do przyjrzenia się najważniejszym dokonaniom obu artystów w dziedzinach sztuk plastycznych i filmowych oraz szeroko rozumianego stylu życia. Studio Radia Wrocław Kultura odwiedziła kuratorka Aneta Fudali.

Posłuchaj całej rozmowy:A w Galeria FOTO-GENGesty polemiczne”. O fotografiach, wideo i fotoinstalacjach, ale również o wątkach dotyczących podmiotowości artysty, uwarunkowań roli kobiety we współczesnym świecie i kulturze mówiła artystka Agata Szuba i kurator Manfred Bator.

Posłuchaj całej rozmowy:


Na wystawie "Peekaboo - polska ilustracja dla dzieci" w BWA Dizajn zobaczycie najnowsze osiągnięcia polskich ilustratorów. O wyjątkowych książkach zilustrowanych przez 16 rysowników, osobowości polskiej sceny graficznej rozmawiam z kuratorką Ewą Solarz.

Posłuchaj całej rozmowy:


Do usłyszenia co wtorek w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.