Świąteczne starty kolarzy CCC Sprandi Polkowice

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-03-30 08:00
A|A|A

fot. CCC Sprandi Polkowice Facebook

CCC Sprandi Polkowice do słowackich zawodów zaliczanych do Wyścigów Wyszehradzkich wystawi sześciu zawodników na czele z dwoma sprinterami, Alanem Banaszkiem i Pawłem Franczakiem. Obaj są w stanie powalczyć o zwycięstwo na płaskiej trasie i dyspozycja dnia oraz sytuacja na trasie zadecydują o tym, który z nich będzie liderem na finiszowe metry. Dynamitem w nogach oraz dobrą formą dysponuje też zwycięzca tegorocznego Ronde van Drenthe, Frantisek Sisr. Cała trójka będzie mogła liczyć na wsparcie bardzo dobrych czasowców, potrafiących nadawać mocne tempo na czele grupy, Kamila Gradka, Piotra Brożyny i Mateusza Taciaka.

Visegrad 4 Bicycle Race-GP Slovakia rozgrywany będzie na 158,7-kilometrowej trasie, z Bratysławy do miejscowości Orechová Potôň. Finałowe kilometry prowadzić będą po ok. 7-kilometrowym torze wyścigowym, na którym kolarze wykonają pięć okrążeń. W zeszłym roku najlepsi byli sprinterzy, wygrał Alois Kankovsky, a trzeci był Franczak, choć zmagania nie zakończyły się masowym finiszem, a sprintem z 10-osobowej grupki.

Wyścig na Słowacji rozpocznie się w samo południe. O tej samej porze startuje także holenderski klasyk - Volta Limburg Classic. Impreza ta liczy 195, bardzo pofałdowanych, kilometrów. W programie jest aż 38 bardziej, lub mniej stromych wzniesień, liczących od 0,4 do 2,5 kilometra. W najtrudniejszych momentach nachylenie sięga 16%, więc jest gdzie rozerwać peleton, choć ostatnie 15 kilometrów jest stosunkowo płaskich. Kolarze rozpoczną i zakończą rywalizacje w tej samej miejscowości, Eijsden.

Na podobnej trasie przed rokiem, z bardzo dobrej strony pokazał się zwycięzca czasówki Coppi e Bartali, Jan Tratnik. Samotnie uciekał on przez wiele kilometrów i został wchłonięty dopiero w samej końcówce, zajmując 12.miejsce.

Tego typu pagórkowata trasa powinna też odpowiadać Jonasowi Kochowi oraz Pawłowi Bernasowi. Michał Paluta, Patryk Stosz i Adrian Kurek postarają się o miejsce w ucieczce dla „pomarańczowych”, a Marko Kump powalczy na finiszu, jeśli dojdzie do sprintu z większej grupy.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Volta Limburg: Jan Tratnik, Jonas Koch, Paweł Bernas, Patryk Stosz, Michał Paluta, Adrian Kurek, Marko Kump

Skład CCC Sprandi Polkowice na Visegrad 4 Bicycle Race-GP Slovakia: Alan Banaszek, Paweł Franczak, Frantisek Sisr, Kamil Gradek, Mateusz Taciak, Piotr Brożyna

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama