L'Equipe: CCC może zostać sponsorem grupy kolarskiej BMC

GN, PAP | Utworzono: 2018-07-12 06:17 | Zmodyfikowano: 2018-07-12 06:18
A|A|A

fot. Twitter @CCCProTeam

Francuski dziennik sportowy "L'Equipe" poinformował, że polska firma CCC mogłaby zostać w przyszłym roku głównym sponsorem amerykańskiej grupy kolarskiej BMC i w tym celu jest gotowa wyłożyć 25 mln euro.

Zapytany o to dyrektor sportowy BMC Jim Ochowicz odmówił komentarza.

"W ciągu ostatnich kilku miesięcy pojawiło się wiele plotek. Ja ich nie komentuję" - powiedział Ochowicz portalowi cyclingnews.com na starcie piątego etapu Tour de France w Lorient.

Producent rowerów BMC ma być głównym partnerem ekipy Ochowicza tylko do końca bieżącego sezonu i obecnie trwają poszukiwania nowego tytularnego sponsora.

Założona w 2007 roku grupa BMC ma w swoim składzie m.in. mistrza olimpijskiego z Rio de Janeiro i aktualnego lidera Tour de France Belga Grega van Avermaeta, a także Australijczyka Richiego Porte'a, jednego z faworytów tego wyścigu. W poniedziałek kolarze BMC wygrali trzeci etap "Wielkiej Pętli" - jazdę drużynową na czas.

Ekipa kolarska z Dolnego Śląska CCC Sprandi Polkowice funkcjonuje (pod różnymi nazwami) od 2000 roku na zapleczu elity. Dwukrotnie - w 2003 i 2017 roku - startowała z "dziką kartą" w Giro d'Italia. 

Uzyskanie praw sponsora tytularnego otwierałoby przed kolarzami CCC możliwość startu we wszystkich największych wyścigach świata, łącznie z Tour de France.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama