Sztuka w RW Kultura: architektura, rzeźba, perforemens i kolaż [POSŁUCHAJ I ZOBACZ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2018-09-23 16:34 | Zmodyfikowano: 2018-09-23 17:05
A|A|A

Rusza kolejna edycja festiwalu filmów o mieście i architekturze MIASTOmovie. Na rozgrzewkę film i debata: „Jakie ulice? Idee Jane Jacobs i Janette Sadik-Khan w kontekście Wrocławia”. Wziął w niej udział Grzegorz Piątek, który był naszym pierwszym gościem.

Posłuchaj całej rozmowy:


 

W czerwcu rozdawaliśmy nasze nagrody kulturalne. Za "świetnie zrealizowane, pełne odniesień, zajmujące i zachęcające wprowadzenie w sztukę Tadeusza Brzozowskiego i abstrakcję w ogóle" nominowaliśmy wystawę "Tu strzyka tam łupie ale rży A sumienie kąsa (Tadeusz Brzozowski – inspiracje, konteksty, ślady)". Odwiedziła nas jej kuratorka Anna Chmielarz, z którą rozmawiałem o docenionej ekspozycji i planach Pawilonu Czterech Kopuł. Muzeum Sztuki Współczesnej.

Posłuchaj całej rozmowy:


 

A zanim w Pawilonie Czterech Kopuł, w 2019 roku, zagości retrospektywna prezentacja Tomasza Domańskiego, wrocławski artysta, w towarzystwie Krzysztofa Dobrowolskiego zapraszał do Centrum Sztuki WRO na "Horte!" - instalację i performans.

Posłuchaj całej rozmowy:


 

A na koniec Galeria u Agatki na Wyspie Tamka, gdzie od piątku "Po tym jak ususzyłam kaktusa X Ile za tę sałatę? Czyli popyt na zielone". Nasze studio odwiedziły autorka prac Ula Jagielnicka oraz Agata Grzych.

Posłuchaj całej rozmowy:


 

Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama