Hit Basket Ligi Kobiet dla CCC Polkowice

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2019-03-24 07:27

O zwycięstwie koszykarek CCC zadecydowały serie punktowe na początku trzeciej i czwartej kwarty. Jeszcze w połowie drugiej odsłony polkowiczanki przegrywały 26:29, ale do szatni schodziły już z korzystnym wynikiem 45:41.

Po przerwie mistrzyniom Polski wystarczyły zaledwie 103 sekundy, żeby zanotować 9 punktów z rzędu i nie stracić żadnego (54:41). Wisła jednak walczyła i opierając swoje ataki o Jordin Canadę zniwelowała straty do jednego posiadania (64:61).

Czwartą kwartę obie drużyny zaczęły bardzo nerwowo. Przez trzy minuty piłka ani razu nie wpadła do kosza. Impas przerwała dopiero Tiffany Hayes notując udany dwutakt. To był początek kolejnej serii CCC - tym razem 8:0 (72:61) - która pozwoliła już polkowiczankom odłożyć mecz do koszykarskiej zamrażarki.

Wisła Can-Pack Kraków - CCC Polkowice 70:77 (18:19, 23:26, 20:19, 9:13)

Wisła CanPack Kraków: Jordin Canada 19, Mercedes Russell 14, Leonor Rodriguez 14, Maria Conde 8, Maria Araujo 5, Magdalena Ziętara 5, Sofija Aleksandravicius 3, Justyna Żurowska-Cegielska 2.

CCC Polkowice: Tiffany Hayes 20, Temitope Fagbenle 17, Styliani Kaltsidou 16, Jasmine Thomas 10, Johannah Leedham 8, Lynetta Kizer 2, Weronika Gajda 2, Karolina Puss 2, Dominika Owczarzak 0.