Wojciech Kurczyński pierwszym trenerem Volley Wrocław

materiały prasowe, MH | Utworzono: 2019-04-12 14:00 | Zmodyfikowano: 2019-04-12 14:01
A|A|A

fot. Volley Wrocław

- Jesteśmy już po słowie z większością siatkarek i będziemy wkrótce dopinać sprawy związane z finalizacją zapisów kontraktowych. Budowę zespołu chciałem jednak rozpocząć od sztabu szkoleniowego. Dla mnie ważne jest, aby poznać koncepcję na drużynę przedstawioną przez trenera, który potem będzie pracował z siatkarkami i brał za to odpowiedzialność – mówi Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.

Swoją 10-cioletnią przygodę z wrocławskim klubem postanowił zakończyć dotychczasowy pierwszy trener – Marek Solarewicz.

- Po 10 latach pracy w Volley Wrocław podjąłem decyzję o zmianach. Czas na nowe wyzwania. Bardzo dużo się tutaj nauczyłem, otrzymując świetne warunki do pracy i rozwoju, które wykorzystam w dalszej pracy trenerskiej – rozpoczął Marek Solarewicz, dotychczasowy pierwszy trener drużyny.

- Jesteśmy wdzięczni Markowi za wszystko, co zrobił dla naszego klubu. Przygoda trwająca 10 lat to naprawdę kawał historii. To dobry przykład, jak wielką pracą można przejść przez wszystkie szczeble kariery, by samodzielnie móc poprowadzić zespół w LSK. Sam nominowałem Marka na to stanowisko i mam ogromną satysfakcję, że wybór ten był trafny. Marek zawsze imponował mi pracowitością, sumiennością i swoim pomysłem na siatkówkę. Dziś mogę powiedzieć, że Marek spłacił kredyt zaufania w więcej niż 100%. Dziękuję serdecznie trenerowi i wiem, że tam gdzie teraz będzie kontynuował swoją trenerską przygodę – również będzie spisywał się bardzo dobrze – dodaje Grabowski.

Zarząd wrocławskiego klubu długo się nie zastanawiał i nie szukał daleko trenera, który poprowadziłby drużynę w kolejnym sezonie Ligi Siatkówki Kobiet.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama