CCC lepsze od Pszczółki. Świetny występ Keishy Hampton

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2020-10-21 22:00 | Zmodyfikowano: 2020-10-21 22:00

Pomarańczowe mecz ustawiły sobie w dwóch pierwszych, wysoko wygranych, kwartach. Po 20 minutach zespół z Dolnego Śląska miał na koncie 51 punktów, a przyjezdne tylko 29. Polkowiczanki już na kilka minut przed końcem drugiej kwarty wypracowały sobie ponad 20-punktową przewagę, której nie dały sobie odebrać już do końca, mimo przegranych dwóch ostatnich części meczu.

Dobra postawa CCC w obronie sprawiła, że lublinianki, zwłaszcza na początku spotkania, popełniały sporo błędów w ataku. „Pomarańczowe” aż 22 punkty zdobyły po stratach rywalek oraz 10 z ponowienia. W efekcie drużyna Karola Kowalewskiego zdobyła aż 22 punkty zdobyły po stratach rywalek oraz 10 z ponowienia.

Pomarańczowe do zwycięstwa poprowadziła Keisha Hampton. Amerykanka zdobyła aż 27 punktów, notując 76-procentową skuteczność z gry. Dzielnie wspierała ją Dragana Stankovic. Bilans Serbki to: 18 punktów, 8 zbiórek i 4 asysty. Z dobrej strony pokazały się także w ekipie CCC, powołane na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski, Weronika Gajda (7 punktów, 10 asyst) oraz Klaudia Gertchen (11 punktów i 4 zbiórki).

CCC Polkowice - Pszczółka AZS-UMCS Lublin 90:74 (25:13, 26:16, 21:24, 18:21)

CCC Polkowice: Keisha Hampton 27, Dragana Stankovic 18, Aaryn Ellenberg-Wiley 16, Klaudia Gertchen 11, Julia Drop 7, Weronika Gajda 7, Abigail Glomazic 4, Weronika Telenga 0, Sylwia Siemienas 0;

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin: Morgan Bertsch 15, Jennifer O'Neill 12, Klaudia Niedźwiedzka 11, Karolina Poboży 10, Elisabeth Pavel 9, Ilaria Milazzo 6, Zuzanna Sklepowicz 6, Martina Fassina 5.