Wrocławianki goniły przez cały mecz. Uległy po dogrywce

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2021-01-17 21:50

Wrocławianki w ciągu 40 minut regulaminowego czasu ani razu (!) nie były na prowadzeniu, a mimo to mogły wygrać spotkanie w stolicy Wielkopolski.

O początku na parkiecie zaznaczyła się przewaga AZS-u. Poznanianki były lepsze w trzech pierwszych kwartach. Ślęza próbowała niwelować przewagę, jednak zbyt często myliła się m.in. Alesia Sutton, Anna Jakubiuk czy też Stephanie Jones. Na niespełna 3 minuty przed końcem po drugim z rzędu trafieniu za trzy punkty Julii Adamowicz i na tablicy wyników było już 74:61 dla drużyny z Poznania i nic nie zapowiadało dodatkowych emocji w tym meczu.

Końcówka była jednak popisem podopiecznych Arkadiusza Rusina. Wrocławianki po trafieniach Sutton, Jones i Jakubiuk zdobyły 12 punktów z rzędu i na 13 sekund przed końcową syreną przegrywały tylko 73:74. W dramatycznej końcówce dwukrotnie z linii rzutów wolnych pomyliła się najskuteczniejsza w miejscowym zespole Gmrice Davis, a piłkę zabrała Jones. Na 3 sekundy przed końcem bohaterką Ślęzy mogła zostać Sutton. Amerykańska rozgrywająca wykorzystała jednak tylko jeden z dwóch rzutów wolnych i trzeba było szykować się na dogrywkę.

W dodatkowym czasie gry Ślęza po trafieniu Julii Tyszkiewicz po raz pierwszy wyszła na prowadzenie. Wrocławianki skromną przewagę utrzymywały jeszcze na 20 sekund przed końcem dogrywki. Wówczas celnym rzutem z wyskoku popisała się Davis zdobywając, jak się później okazało, decydujące punkty tego spotkania. Szans na zmianę rezultatu pozbawiła drużynę trenera Rusina strata Niny Dedic w ostaniej akcji meczu.

Najlepszą zawodniczką AZS-u była Gmrice Davis (29 punktów, 16 zbiórek). W zespole Ślęzy 28 punktów i 11 zbiórek uzbierała Stephanie Jones.

AZS Poznań - 1KS Ślęza Wrocław 81:80 po dogrywce (28:23, 15:14, 19:17, 12:20, dogrywka: 7:6).

Enea AZS Poznań: Gmrice Davis 29, Jovana Popovic 14, Tiffany Brown 13, Julia Adamowicz 11, Nina Bogicevic 5, Liliana Banaszak 4, Daria Marciniak 3, Aleksandra Parzeńska 2.

Ślęza Wrocław: Stephanie Jones 28, Anna Jakubiuk 20, Alesia Sutton 17, Nina Dedic 5, Nikola Dudasova 5, Agata Dobrowolska 3, Julia Tyszkiewicz 2, Bożena Puter 0.