Koszykarki Ślęzy z trzecią wygraną w sezonie

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2021-10-25 06:40 | Zmodyfikowano: 2021-10-25 06:40

Zespół z Poznania po 20 minutach gry prowadził (40:36), jednak dużo lepsza w wykonaniu przyjezdnych druga połowa – dała trzecią wygraną w obecnym sezonie. Na prowadzenie (55:54) zespół z Dolnego Śląska wyprowadziła celnym rzutem zza linii 6,75 Monika Jasnowska w 25. minucie gry. Zacięty był także początek ostatniej kwarty, kiedy to po kilku skutecznych atakach miejscowe doprowadziły do remisu. W ostatnich minutach przełomowe dla losów spotkania było ponowne trafienie za trzy punkty Jasnowskiej (74:66) na dwie i pół minuty przed końcową syreną. Liderką zespołu trenera Arkadiusza Rusina była Dominique Wilson, która uzbierała 25 punktów, 11 asyst oraz 6 zbiórek.

Enea AZS Politechnika Poznań - Ślęza Wrocław 71:78 (16:18, 24:16, 14:22, 17:22)

Enea AZS: Danielle McCray 17, Daria Marciniak 17, Katarzyna Trzeciak 14, Taya Davis-Reimer 11, Jovana Popovic 5, Liliana Banaszak 3, Alicja Rogozińska 2, Agata Makurat 2, Kinga Demczur 0.

Ślęza:Dominique Wilson 25, Patricia Bright 17, Monika Jasnowska 17, Anna Jakubiuk 10, Karolina Stefańczyk 4, Julia Drop 3, Wiktoria Kuczyńska 2.