Koszykarki odrobiły zaległości. Zwycięstwo CCC, porażka Ślęzy

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2021-01-20 21:28 | Zmodyfikowano: 2021-01-20 21:29

CCC musiało w Lubinie gonić wynik. "Pomarańczowe" przegrywały już nawet 14:27. Tak było w pierwszej kwarcie. Do przerwy gościom udało się już wyrównać stan meczu. Druga połowa należała do CCC.  Dolnośląski zespół rzucał lepiej za trzy trafił 12/31 rzutów. Dla porównania Pszczółka tylko 2/14. Gości do zwycięstwa prowadziła Aaryn Ellenberg-Wiley, która miała 22 punkty, 9 asyst i 5 przechwytów.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin - CCC Polkowice 79:89 (27:17, 16:26, 21:26, 15:20)

Punkty Pszczółka: Morgan Bertsch 22, Jennifer O'Neill 20, Ilaria Milazzo 11, Martina Fassina 8, Elisabeth Pavel 7 (10 zbiórek), Klaudia Niedźwiedzka 7, Karolina Poboży 2, Emilia Kośla 2, Wiktoria Duchnowska 0, Olga Trzeciak 0.

Punkty CCC: Aaryn Ellenberg-Wiley 22, Kamile Nicickaite 17, Weronika Gajda 16, Keisa Hampton 13 (12 zbióek), Weronika Telenga 10 (11 zbiórek), Amanda Kantzy 6, Klaudia Gertchen 5, Alicja Grabska 0.

- Kolejne spotkanie w którym mamy szansę na zwycięstwo, ale nie chcemy meczu wygrać. Ja już nie wiem gdzie doszukiwać się przyczyn tego wszystkiego. Jak mantrę powtarzam przed każdym meczem: zastawienie, powrót do obrony przed szybkim atakiem i ograniczanie strat. To ile my strat popełniamy to jest jedna rzecz - niedopuszczalna na poziomie ekstraklasy. A druga to jakie my popełniamy straty. Ja nie jestem w stanie sobie nawet wyobrazić co my możemy w danym momencie wymyślić - mówił po meczu trener Arkadiusz Rusin.

Ślęza przegrała z Zagłębiem po zaciętej końcówce. Jeszcze na 95 sekund przed końcem był remis 81:81. Rywalki zdobyły potem 7 punktów z rzutów wolnych, a wrocławianki odpowiedziały tylko trójką Nikoli Dudasovy.

Ślęza Wrocław – CTL Zagłębie Sosnowiec 84:88 (16:25, 31:20, 16:21, 21:22)

Punkty Ślęza: Alesia Sutton 26, Stephanie Jones 24, Julia Tyszkiewicz 11, Nikola Dudasova 9, Nina Dedic 6, Agata Dobrowolska 4, Anna Jakubik 3, Bożena Puter 1;

Punkty Zagłębie: Sydney Wallace 35, Jessica January 19, Martyna Jasiulewicz 8, Victoria Jarosz 7, Martyna Czyżewska 7, Monika Jasnowska 5, Katarina Vuckovic 4, Aleksandra Wojtala 2, Martyna Stasiuk 1.(PAP)