Wicemistrz Polski za mocny. Dotkliwa przegrana głogowian

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2021-12-04 08:25

Wyrównaną grę mieliśmy tylko na początku spotkania. Pierwszego gola dla Chrobrego z karnego zdobył  Paweł Paterek, który otworzył wynik meczu. Po stronie rywali premierowe trafienie zaliczył Krzysztof Komarzewski, zaś chwilę później po przejęciu piłki od głogowian, na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Michał Daszek.

Przewaga Wisły nie trwała długo, ponieważ przyjezdni szybko wyrównali straty. Mieli oni nawet szansę na prowadzenie, jednak rzut zablokował Krystian Witkowski i to Nafciarze po bramce Sergieja Kosorotova wygrywali 3:2 w 6. min. Potem zaczęły się problemy drużyny z Dolnego Śląska. Po faulu Bartosza Warmijaka sędziowie odesłali go na dwie minuty, a płocczanom przyznano rzut karny, jednak nie wykorzystał go Kosorotov. Rosjanin szybko naprawił swój błąd i niedługo po nieudanym karnym dodał do wyniku dwie bramki i było już 8:4 dla gospodarzy. Czas na żądanie trenera Vitalija Nata nie poprawił sytuacji graczy z Głogowa. Kolejne trafienia dla Orlenu Wisły zaliczyli: Mikołaj Czapiński, Daszek oraz Komarzewski i przewaga miejscowych z czterech bramek urosła do siedmiu. Przy takiej różnicy oba zespoły udały się po 30 minutach do szatni.

W drugiej części spotkania wyrównaną walkę szczypiorniści z Głogowa toczyli tylko przez pierwsze minuty, do czego przyczyniły się m.in. dwa trafienia Bartosza Skiby. Później rozwiązał się jednak worek z bramkami w ekipie Nafciarzy i stąd tak wysoka wygrana zespołu z Płocka. Bramek wiślacy zdobyć mogli dużo więcej, ale zarówno Anton Dereviankin w pierwszej części meczu, jak i Rafał Stachera po przerwie, kilkoma dobrymi interwencjami uchronili swoją drużynę przed jeszcze wyższą przegraną.

Orlen Wisła Płock – Chrobry Głogów 40:19 (16:9)

Wisła: Witkowski, Morawski – Daszek 3, Daćko 1, Lucin 5, Jurecic 3, Serdio 1, Susnja 1, Komarzewski 3, Krajewski 4, Terzic, Mihic 3, Czapliński 1, Mindeghia 1, Zhitnikov 5, Kosorotov 5;

Chrobry: Dereviankin, Stachera – Krzywicki 1, Grabowski 2, Warmijak 1, Klinger 1, Przysiek 1, Kosznik 2, Orpik, Jamioł 1, Krzysztofik, Matuszak 1, Otrezov 2, Styrcz 2, Paterek 3, Skiba 2.