Przegrana na pożegnanie z własną publicznością

Piotr Pietraszek, media klubowe | Utworzono: 2022-05-11 06:15 | Zmodyfikowano: 2022-05-11 06:15

Choć to zespół gości był zdecydowanym faworytem spotkania, to zwycięstwo w tym meczu nie przyszło płocczanom łatwo. Chrobry od początku pokazał sporo dobrej gry i niewiele zabrakło, żeby wynik tego spotkania był inny.

Cała pierwsza połowa to była bardzo wyrównana gra obu ekip. Gospodarze od początku postawili mocną obronę i nie dali Nafciarzom szans na zdobycie zbyt wielu bramek i powiększanie przewagi. Byli też skuteczni w ataku, dzięki czemu na przerwę schodzili przegrywając tylko jedną bramką (15:16).

Druga połowa wyglądała już inaczej. Na samym początku goście odskoczyli na kilka bramek. Głogowianie nie wykorzystali kilku stuprocentowych sytuacji. W efekcie po kwadransie gry tracili już 7 goli do płocczan. Podopieczni trenera Nata nie zamierzali się jednak poddać i walczyli do ostatnich minut o odrobienie strat, ostatecznie doganiając Wisłę na 4 bramki.

MVP meczu został rozgrywający Chrobrego Paweł Paterek. Mecz z Orlenem Wisłą był ostatnim występem w Głogowie dla dwóch innych dwóch zawodników ekipy gospodarzy: Damiana Krzysztofika i Dawida Przysieka, którzy otrzymali pamiątkowe statuetki z rąk władz klubu.

Chrobry Głogów – Orlen Wisła Płock 26:30 (15:16)

Chrobry: Stachera, Dereviankin 1,– Krzywicki 2, Grabowski 2, Zdobylak 4, Klinger 1, Orpik 4, Kosznik 1, Jamioł 2, Matuszak 2, Styrcz, Paterek 4, Skiba 3;

Wisła Płock: Witkowski, Morawski– Daćko, Lucin 4, Jurecic 7, Mitrovic, Serdio 1, Susnja 1, Szita 2, Krajewski 2, Terzic, Mihic 2, Czapliński 4, Mindeghia 4, Zhitnikov 3.