LITERATURA w RWK #1/2022: Jacek Bierut, Zofia Stanecka, Joanna Bagrij

Jacek Antczak, Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2022-01-14 12:00 | Zmodyfikowano: 2022-01-14 12:00

W audycji książkowej RWK gościliśmy:

Jacka Bieruta – poetę, prozaika, krytyka literackiego, założyciela i szefa Wydawnictwoj, laureata Nagrody Emocje Radia Wrocław Kultura.

Autor czterech tomików poetyckich i sześciu powieści tym razem podsumował miniony rok i opowiedział o najnowszych książkach i planach Wydawnictwaj.

Jacek Bierut - pisarz, który istnieje.

Wydawnictwoj - historia i działalność.

Wydawnictwoj - nowości.

,

Rozmowa w formie audio:


Zofię Stanecką - już za tydzień Dzień Babci i Dziadka. No właśnie ta kolejność… a gdyby tym razem poznać „Świat według Dziadka”? Taki tytuł nosi najnowsza książka Zofii Staneckiej, autorki ponad dwudziestu książek z bestsellerowej serii o Basi, książek dla najmłodszych o Basi i Franku oraz powieści („Tajemnica namokniętej gąbki„, „Księga Ludensona”). Najnowsza książka (Słowne) nawiązuje do życia autorki - Zofia Stanecka jako nastolatka zaprzyjaźniła się ze swoim dziadkiem i starszą od siebie o siedemdziesiąt lat Ireną Jurgielewiczową. Oboje uczyli ją ciekawości świata i wrażliwości na słowa. „Świat według dziadka” napisała z myślą o nich. I o tej książce m. in. rozmawialiśmy:


Joannę Bagrij - wrocławiankę, świetnie zorganizowaną marzycielkę o analitycznym umyśle i bogatej wyobraźni, którą do działania motywuje ciągła konieczność tworzenia. Z autorką „Oddechu śmierciiPogranicznika” rozmawialiśmy nie tylko o literaturze.

Joanna Bagrij o sobie.

„Pogranicznik”.

Joanna Bagrij - inspiracje.

Rozmowa w formie audio:

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.