Literatura #3/2023: Kamilla Jasińska i dr Wojciech Kucharski, Magdalena Musiał, Adrian Tujek [PODCAST|VIDEO]

Jacek Antczak, Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2023-01-23 12:00 | Zmodyfikowano: 2023-01-23 12:00
Literatura #3/2023: Kamilla Jasińska i dr Wojciech Kucharski, Magdalena Musiał, Adrian Tujek [PODCAST|VIDEO] - Literatura #3/2023
Literatura #3/2023

W audycji książkowej RWK gościli:

Kamilla Jasińska i dr Wojciech Kucharski – Rozmawialiśmy zarówno o najnowszej edycji „Kalendarza Wrocławskiego”, czyli opowieści o Wrocławiu spisanej na 600 stronach w 70 tekstach ilustrowanych 400 zdjęciami jak i wydarzeniach odbywających się w Centrum Historii Zajezdnia, m. in. o wystawie „Golgota Wschodu”.

 

PODCAST


Magdalena Musiał – odwiedziło ich w ubiegłym roku blisko pięćdziesiąt tysięcy osób, zaprezentowali 12 wystaw, przeprowadzili 754 lekcje muzealne, 161 warsztaty edukacyjne, zorganizowali 81 wydarzeń (wykładów, koncertów, działań o charakterze teatralnym, debat i spotkań z artystami wizualnymi, pisarzami, tłumaczami, historykami, literaturoznawcami z Polski i zagranicy) oraz 168 pokazów filmowych. O tym, co się działo i o planach na rok 2023 w Muzeum Pana Tadeusza opowiadałą wicedyrektorka Zakładu Narodowego im. Ossolińskich (do spraw Muzeum Pana Tadeusza).

 

PODCAST

Adrian Tujek – „Wrócił do domu, bo coś przeżył,/przeniósł kamień z widoku Wielkiego Wozu,/z buta, odcisku, z potknięcia –/na wózek do pchania./Zatrzymał przerzuty gwiazd,/odkręcił każdy nielegalny ruch wody/ w rzece, w kranie, czyli w ciele". Tak pisze w najnowszej książce poetyckiej „Pierwsza wizyta tamburynu w Alpach” (Wydawnictwoj), o której wrocławski poeta opowiadał w naszym studio.

 

PODCAST

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.