Literatura #20/2023: Toshikazu Kawaguchi, Monika Kupiec, Tomasz Bonek

Jacek Antczak, Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2023-05-19 11:00 | Zmodyfikowano: 2023-05-19 11:00
Literatura #20/2023: Toshikazu Kawaguchi, Monika Kupiec, Tomasz Bonek - Literatura #20/2023
Literatura #20/2023

W audycji książkowej RWK gościli:

Toshikazu Kawaguchi – Urodzony w 1971 roku reżyser i dramatopisarz w grupie teatralnej Sonic Snail. Jego sztuka „Zanim wystygnie kawa” zdobyła główną nagrodę na Festiwalu Suginami Drama, a powstała na jej bazie powieść doczekała się ekranizacji i stała się światowym bestellerem, sprzedając się kilku milionach egzemplarzy. W Polsce podbiła serca czytelników (w ciągu pół roku sprzedało się ponad 100 000 egzemplarzy), a w plebiscycie serwisu Lubimyczytać.pl otrzymała tytuł „Książki Roku 2022”. Autor po raz pierwszy odwiedza Europę, a wizyta ta zbiega się z premierą drugiego tomu: „Zanim wystygnie kawa. Opowieści z kawiarni” (Wydawnictwo Relacja), przenoszącej nas do małej kawiarni w Tokio, pozwalającej swoim gościom na podróż w czasie... O tym w jakich warunkach jest ona możliwa, o uzdrawiającą moc literatury pytaliśmy autora, któremu w studiu towarzyszyła redaktorka Ruriko Ikeda oraz tłumacz Tomasz Wachowiak.

POSŁUCHAJ


Monika Kupiec – Młoda autorka, debiutantka, opowiada dzieciom „Mroczne historie Wrocławia” w nowej książce, którą opublikowało Wrocławskie Wydawnictwo Emka.

POSŁUCHAJ


Tomasz Bonek – W weekend można pojechać i poznać miejsce akcji kilku książek naszego gościa. . Na dodatek autor sam nas oprowadzi poczynając po niezwykłym obiekcie przy okazji akcji „Poznaj Lubiąża tajemnice – od strychu, po piwnice!”. A o tych najmroczniejszych opowiada w swojej trzech książkach: “Lubiąż. Mroczne tajemnice opactwa”, “Zaginione złoto Hitlera. Bezpieka PRL na tropie skarbu Festung Breslau” oraz „Komando śmierci. Ostatnia tajemnica Gross-Rosen i Kloster Leubus” (Wydawnictwo Znak). Ta ostatnia, premierowa (wcześniej ukazały się „Demony śmierci” i „Chemia śmierci”), rozpoczyna się 40 lat temu, w 1982 roku, gdy archeolodzy i esbecy, którzy penetrowali klasztor w podwrocławskim Lubiążu i natrafili na tysiące porozrzucanych kości. Według świadków są to szczątki więźniów przywiezionych tu z KL Gross-Rosen… Jaką tajemnicę skrywa największe opactwo cysterskie Europy? Czy Niemcy pracowali w nim nad kolejną cudowną bronią, mającą odwrócić losy wojny?

POSŁUCHAJ


Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.