Kalendarz biegacza. Gdzie na Dolnym Śląsku startować?

| Utworzono: 2014-12-06 01:24 | Zmodyfikowano: 2014-12-06 01:31

Nieco spóźniony ale też z prezentami. Na Bieg Mikołajkowy zaprasza Wrocław. 7 grudnia, w niedzielę, o godzinie 11.45 początek zmagań na Stadionie Olimpijskim. Biegacze musą się przygotować na kilkadziesiąt minut ruchu bo do przebiegnięcia 10 kilometrów. Imprezie towarzyszyć będą zawody rodzinne, w których uczestnicy będą mieli do pokonania trasę o długości 100 metrów. Event wystartuje kwadrans przed południem, a start biegu głównego zaplanowano na godzinę 12.30. Do biegu rodzinnego i głównego można się zapisywać w dniu zawodów już od 10.30.

Kolejny weekend zapowiada nie mniejsze biegowe emocje. W sobotę, 13 grudnia, rozegrana zostanie II edycja Zimowego Biegu Szlakiem Wygasłych Wulkanów. W ubiegłym roku impreza odbyła sie w Leszczynie, tym razem zmagania przy Zamku Grodziec. Lista startowa liczy już ponad 200 nazwisk. Zimowa edycja biegu cieszy się coraz większą popularnością. Trasa prowadzić ma przez okoliczne lasy, polne drogi, zamek oraz jego fosę, a jej łączna długość to około 12 kilometrów. O godzinie 11.00 rozpoczną się biegi dla najmłodszych i rodzin, na 13.00 zaplanowano start do biegu głównego. Zapisy możliwe na miejscu.

W sobotę, 13 grudnia, tradycyjne spotkanie przy Jazie Opatowickim we Wrocławiu. Bieganie na dystansie 5000 metrów. Udział w próbie jest bezpłatny, trzeba jednak być członkiem Parkrun. Szczegóły wstąpienia do klubu na parkrun.pl. W zajęciach bierze udział od kilkunastu do kilkudziesięciu osób. Każdy ma swój cel, który wśród przyjaciół może zrealizować. Organizacja zaprasza do włączania się do wspólnych treningów. Szczegóły na stronie stowarzyszenia.

Spore wyzwanie czeka na tych biegaczy, którzy zdecydują się wystartować w I Crossie Lasów Złotowskich. Zawody rozpoczną się 13 grudnia o godzinie 10.00 w Bartkowie. Do pokonania trasa o długości aż 22 kilometrów. Rozpocznie się na asfalcie, pozostała część biegu odbędzie się w lesie: ścieżki leśne i duża liczba trudnych technicznie podbiegów i zbiegów, trasa crossowa, silnie pagórkowata przeznaczona dla doświadczonych biegaczy. W imprezie może wziąć udział maksymalnie 100 osób.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.