Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (10.02-16.02)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2020-02-09 11:15 | Zmodyfikowano: 2020-02-09 11:15

W sobotę 15 lutego już po raz ósmy rozegrany zostanie Cross Trzebnicki. Trasa biegu, rozgrywanego na trzech pętlach, liczy 10 kilometrów i ma charakter pagórkowaty, a prowadzi głównie ścieżkami przy stawach trzebnickich w Lesie Bukowym. Start i meta znajdują się na terenie spacerowo-wypoczynkowym przy ul. Leśnej w Trzebnicy. Początek rywalizacji o godz. 11.00. Zapisy elektroniczne do 13.02. Na niższą opłatę startową mogą liczyć mieszkańcy Gminy Trzebnica. Zgłoszenia w dniu zawodów - jedynie w przypadku wolnych miejsc.

15 lutego Zimowy Bieg Walentynkowy organizuje WKB Piast. Impreza odbędzie się na terenie przy hali Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Do wyboru dwa dystanse: 10 i 5 kilometrów. Trasa ma charakter crossowy. Dodatkową klasyfikację przewidziano dla biegnących par. Start w sobotę o godz. 11.00 z alejki przy ul. Malczewskiego.

Impreza biegowa dla tych, którzy nie boją się niskich temperatur - tak najkrócej można powiedzieć o tradycyjnym Biegu Icemana, który 15 lutego odbędzie się w Przesiece. Główny punkt regulaminu mówi o tym, że zawodnicy startują jedynie w spodenkach, z minimalnym zakryciem tułowia. Do pokonania 20 lub 10 kilometrów po duktach i ścieżkach leśnych oraz po nawierzchni asfaltowej. Zwolenników takiego hartowania organizmu nie brakuje, bo na liście zgłoszeń jest komplet uczestników. Pierwsi biegacze ruszą na trasę w sobotę o godz. 10.30 z placu przy ul. Karkonoskiej 37 w Przesiece.

16 lutego sezon biegowy 2020 oficjalnie zainauguruje Radio Wrocław. Nowy rok zaczynamy zaproszeniem na tradycyjny Bieg Walentynkowy. Rywalizacja na niespełna 4-kilometrowej trasie odbędzie się w niedzielę na ścieżce biegowej we wrocławskim Parku Zachodnim. Można ją pokonać indywidualnie lub w parach. Dodatkowe nagrody czekają na uczestników startujących w najbardziej oryginalnych przebraniach. Start biegu o godz. 11.00 w okolicach Hali Orbita. Jest jeszcze szansa, by dołączyć do grona uczestników. Zapisy internetowe do 12.02 na naszym portalu biegamy.radiowroclaw.pl

Dobiega końca biegowy festiwal na ziemi oławskiej. W niedzielę 16 lutego czeka nas finałowy etap cyklu ZiMNaR 2020, czyli Jelczańsko-Oławskiego Zimowego Maratonu na Raty. Siódma i ostatnia impreza, czyli tzw. joker odbędzie się w Jelczu-Laskowicach. Uczestnicy będą mieć do pokonania 7 kilometrów na tamtejszej ścieżce „ZiMNaR-Harcownik” w pobliżu Ośrodka nad Stawem. Start o godz. 11.00.

Nietypowa impreza odbędzie się w niedzielę w Polanicy Zdroju. 16 lutego wystartuje po raz pierwszy Polanicki Bieg Zespołowy. 5-kilometrowa trasa prowadzić będzie w większości alejkami parkowymi oraz ścieżkami leśnymi. W biegu mogą uczestniczyć tylko zespoły dwuosobowe. Każdy duet po wspólnym przebiegnięciu 100 m będzie musiał się rozdzielić i pobiec w inną stronę pętli. Jedni pokonają ją zatem od początku do końca, a drudzy od końca do początku. Do wyniku będzie liczyć się wspólny czas obu zawodników. Start rywalizacji o godz. 11.30 w Parku Szachowym w Polanicy.

Podwójna dawka sportowych emocji szykuje się w najbliższą niedzielę w Ścinawie. Rywalizację rozpoczną biegacze, którzy 16 lutego o godz. 11.00 wyruszą na 6-kilometrową trasę - ósmego już - biegu cyklu Grand Prix Zagłębia Miedziowego. Druga część imprezy pod nazwą Nordic&Run Festival rozpocznie się o godz. 12.30, gdy do zmagań przystąpią miłośnicy nordic walking. Sportowe marsze z kijkami odbywać się będą na trzech dystansach: od 500 metrów do 6 kilometrów. Miejscem rywalizacji będzie Port Ścinawa przy ul. Rybnej.


SPONSOR MAGAZYNU BIEGOWEGO W RADIU WROCŁAW:


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.