Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (17.02-23.02)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2020-02-16 11:15 | Zmodyfikowano: 2020-02-16 11:15

23 lutego wystartuje zimowa edycja Wrocławskiej Trzydziestki. Impreza ma charakter sprawdzianu biegowego przed wiosennymi startami. Do pokonania 6 pętli po 5 kilometrów każda. Trasa jest płaska i wiedzie wzdłuż ścieżki biegowej oraz po wałach przeciwpowodziowych. Dla uczestników przygotowano punkty odświeżania, nawadniania i odżywiania. Start o 9.00 na początku ścieżki biegowej "Między Mostami" we Wrocławiu przy pętli tramwajowej na Sępolnie. Zapisy internetowe do 22.02 lub w dniu zawodów.

Everest Sudecki, czyli Bieg 8848 to impreza, która 23 lutego odbędzie się w Karpaczu. Zawody mają upamiętnić wydarzenie sprzed 40 lat. 17 lutego 1980 roku Leszek Cichy i Krzysztof Wielicki jako pierwsi w historii zdobyli zimą najwyższą górę Ziemi. I właśnie dla uczczenia tej rocznicy zorganizowany zostanie bieg na dystansie 8848 m odnoszącym się do wysokości Everestu. Rywalizacja wystartuje w niedzielę o godz. 10.40 z deptaku w centrum Karpacza tuż przy Urzędzie Miejskim. Meta jest na Stadionie Miejskim im. Ireny Szewińskiej. Uczestnicy będą mieć do pokonania trzy pętle. Bieg można zakończyć także po pokonaniu pierwszego lub drugiego okrążenia. W takich przypadkach sporządzone zostaną osobne klasyfikacje.

Tego samego dnia, czyli 23 lutego w podwrocławskich Prusicach rozegrany zostanie drugi bieg tegorocznego cyklu „Prusice Biegają”. Uczestnicy będą mieć do pokonania 5-kilometrową trasę. Chętni mogą przebiec dystans dwukrotnie dłuższy, za co otrzymają punkty bonusowe do klasyfikacji generalnej. Start w niedzielę o godz. 9.30 przy Prusickim Centrum Fitness przy ul. Żmigrodzkiej.

23 lutego rozegrany zostanie dziewiąty bieg z cyklu Grand Prix Zagłębia Miedziowego. Tym razem rywalizacja przenosi się za granicę Dolnego Śląska - do Nowej Soli. Uczestników czeka też nieco dłuższy dystans niż zazwyczaj, bo do pokonania będzie 8 kilometrów. Start o godz. 11.00 z terenu przystani kajakowej MOSIR Nowa Sól.


SPONSOR MAGAZYNU BIEGOWEGO W RADIU WROCŁAW:


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.