Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (3.02-9.02)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2020-02-02 15:00 | Zmodyfikowano: 2020-02-02 15:00

Rudawy Zimowy Festiwal Biegowy - to impreza, która w sobotę 8 lutego odbędzie się w położonych w gminie Mysłakowice - Karpnikach. Organizatorzy postanowili przenieść letnie zawody pod Chojnikiem w urocze zimą tereny Rudaw Janowickich. Na uczestników czekają zatem dzikie góry, setki skał, ciężka wspinaczka i śnieżne zbiegi. Trasy prowadzą najpiękniejszymi zakamarkami Rudaw m.in. przez Zamek Bolczów, Starościńskie Skały, Sokolik i Krzyżną Górę. Uczestnicy mają do wyboru 3 dystanse: 10 km, półmaraton oraz maraton. Start wszystkich biegów sprzed schroniska Szwajcarka w Karpnikach. Maratończycy ruszą na trasę już o godz. 7.00.

Trwa 11. edycja biegowego Grand Prix Zagłębia Miedziowego. Kolejny - siódmy już - bieg cyklu rozegrany zostanie w sobotę 8 lutego w Legnicy. Uczestników czeka rywalizacja na 6-kilometrowej trasie. Start o godz. 11.00 w Lasku Złotoryjskim. Limit uczestników wynosi 350 osób.

Bieg dla Daniela, to impreza dla uczczenia pamięci zmarłego niedawno wrocławskiego dziennikarza sportowego Daniela Groszewskiego. Spontaniczny bieg odbędzie się 8 lutego w Parku Wschodnim we Wrocławiu. Uczestnicy mogą przebiec, przemaszerować lub zwyczajnie przejść dystans 5 km. Zbiórka na parkingu przy parku w sobotę o godz. 10.00.

W niedzielę 9 lutego odbędzie się szósty i przedostatni etap cyklu ZiMNaR 2020, czyli Jelczańsko-Oławskiego Zimowego Maratonu na Raty. Biegacze po raz kolejny rywalizować będą w Janikowie. Do pokonania tym razem 7 kilometrów i 195 metrów. Start o godz. 11.00 z boiska przy ul. Sportowej w Janikowie.


SPONSOR MAGAZYNU BIEGOWEGO W RADIU WROCŁAW:

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.