Koszykarki Ślęzy z Wrocławia nie dały rady Mistrzyniom Polski

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-01-18 09:53 | Zmodyfikowano: 2015-01-18 09:55

Spotkanie poprzedziła miła uroczystość. W hali przy ul. Chełmońskiego wywieszono koszulkę i zastrzeżono numer 8, z którym przez wiele lat występowała w Ślęzie jedna z najlepszych zawodniczek w historii polskiej koszykówki – Mariola Pawlak-Marzec.

Wychowanka Odry Wrocław przez pierwszy rok profesjonalnej kariery grała w Wiśle Kraków, skąd po powrocie do Wrocławia – tym razem do Ślęzy, zdobyła wiele medali mistrzostw Polski, w tym złoty w 1987 roku.

Samo spotkanie z Wisłą od samego początku przebiegało pod dyktando faworyta. Ślęza mistrzyniom Polski starała się przeciwstawić uważną i ambitną grą. W pierwszej kwarcie wynik długo oscylował wokół remisu, końcówka należała jednak do mistrzyń Polski, które inauguracyjną część meczu zakończyły 6-punktowym prowadzeniem.

W drugiej odsłonie Ślęza po dwóch skutecznych akcjach w obronie zbliżyła się do zespołu z Krakowa na 4 punkty. Radość wrocławskich kibiców nie trwała długo, bo w kolejnych minutach Wisła zwiększyła prowadzenie do 14 punktów. Podopieczne Radosława Czerniaka nie miały argumentów na główne atuty rywalek, czyli większy potencjał sportowy i doskonałą organizację gry. Do szatni drużyny zeszły przy stanie 27:41 dla przyjezdnych.

Po przerwie mistrzynie Polski kontrolowały przebieg meczu utrzymując bezpieczne, kilkunastopunktowe prowadzenie. Wrocławianki nie potrafiły przebić się przez dobrze funkcjonującą defensywę przeciwniczek, czego efektem była niska skuteczność. Konsekwencją tego było zwiększenie przewagi gości do 24 punktów. W trzeciej kwarcie w barwach Ślęzy zadebiutowała pozyskana kilka dni temu Paulina Rozwadowska. Ani ona, ani debiutująca przed własną publicznością Amerykanka Chineze Nwagbo nie były jednak w stanie odmienić losów tego meczu. Ślęzie nie udało się poprawić skuteczności, a Wisła konsekwentnie zwiększała przewagę. Mecz zakończył się wysoką porażką wrocławskiego beniaminka 51:83.

Ślęza Wrocław - Wisła Kraków 51:83 (10:16, 17:25, 8:14, 16:28)

Ślęza Wrocław: Jhasmin Player 17, Adrianne Ross 11, Joanna Czarnecka 7, Agnieszka Śnieżek 7, Dorota Mistygacz 3, Chineze Nwagbo 2, Paulina Rozwadowska 2, Paulina Pawlak 2, Barbara Głocka 0;

Wisła Kraków: Jantel Lavender 18, Justyna Cegielska 12, Gintare Petronyte 11, Allie Quigley 10, Agnieszka Kaczmarczyk 6, Agnieszka Skobel 6, Magdalena Ziętara 5, Courtney Vandersloot 5, Farhiya Abdi 5, Cristina Ouvina 5.