ZiMNaR i... nic więcej (KALENDARZ BIEGACZA)

| Utworzono: 2015-01-31 08:36 | Zmodyfikowano: 2015-01-31 08:36
A|A|A

W niedzielę, 1 lutego, rozegrany zostanie czwarty etap Jelczańsko-Oławskiego Maratonu na Raty. Zmagania na dystansie 6 kilometrów. Po Jelczu była rywalizacja w Oławie i Miłoszycach. Teraz wszystko ponownie zawita do Jelcza. Dla biegaczy przygotowano łącznie siedem etapów plus start dodatkowy tzw. joker. Celem imprezy jest popularyzacja biegania i marszów Nordic Walking, jako najprostszych form rekreacji fizycznej, propagowanie wśród lokalnej społeczności zdrowego trybu życia i aktywnego spędzania wolnego czasu. A biegać jest gdzie bo wokół Jelcza i Oławy znajduje się wiele wyjątkowych miejsc.

Czwarty etap ZiMNaRu rozpocznie się w niedzielę o 11.00 w pobliżu Ośrodka nad Stawem przy ul. Stawowa 20 w Jelczu. Zapisy są przyjmowane drogą internetową ale są też możliwe w dniu zawodów. W zawodach mogą wziąć udział także zawodnicy w kategorii Nordic Walking. Start wspólny z biegaczami lub odpowiednio wcześniej. ZiMNaR liczy łącznie osiem biegów w tym joker. Do klasyfikacji ogólnej liczony będzie czas 7 prób. Start niedzielnych zmagań o godzinie 11.00. Zapisy 90 minut wcześniej.

Dla fanów biegowych podróży kilka propozycji m.in. ze Śląska. W niedzielę, 1 lutego, odbędzie się Bieg Beskidy Bez Granic w Zwardoniu. Do pokonania 20 kilometrów. 5 lutego zawody w Wiśle. Tam impreza na dystansie niespełna 9 kilometrów pod hasłem II Nocny Bieg Dwóch Szczytów - Mount Everest. W sobotę, 7 lutego, dwa biegi na królewskich dystansach w Wielkopolsce. Zapraszają Biedrusko koło Poznania i Kalisz.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama