Porażki dolnośląskich szczypiornistek w fazie play-off

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-03-28 20:27 | Zmodyfikowano: 2015-03-28 20:32

Duży zawód swoim fanom sprawiły zwłaszcza szczypiornistki KGHM-u Metraco Zagłębia. Wicemistrzynie Polski uległy na własnym parkiecie Pogoni Szczecin 23:26 (12:9). Teraz, by myśleć o medalu mistrzostw Polski, podopieczne Bożeny Karkut muszą wygrać dwa kolejne spotkania.

Mecz w Lubinie zgodnie z oczekiwaniami był najciekawszą konfrontacją w ćwierćfinale. Naprzeciwko stanęły bowiem zespoły o bardzo zbliżonym potencjale. W sezonie zasadniczym Zagłębie i Pogoń zajęły odpowiednio czwarte i piąte miejsce oraz zgromadziły dokładnie tę samą liczbę punktów (30). Zaciętej walki na parkiecie w Lubinie nie brakowało. Przez ponad 50 minut wydawało się, że mecz zakończy się zwycięstwem miejscowych. Szczypiornistki Zagłębia od początku miały inicjatywę i prowadziły różnicą 2-3 goli. W 42 minucie wicemistrzynie Polski osiągnęły najwyższą przewagę - 19:15. Im bliżej jednak końca meczu tym lepiej spisywał się zespół Pogoni, a lubinianki traciły siły i impet w grze. W 53. minucie ekipa KGHM Metraco prowadziła 23:22. Od tego momentu lubinianki nie rzuciły już gola do końca meczu! Szczecinianki trafiły natomiast czterokrotnie i to one mogły świętować pierwszy sukces w ćwierćfinałowej rywalizacji.

O niespodziance nie było mowy w innej parze ćwierćfinałowej, w której ósmy w tabeli jeleniogórski KPR grał na wyjeździe z mistrzem Polski - MKS Lublin. W sezonie zasadniczym zespół z Dolnego Śląska przegrał oba mecze odpowiednio różnicą 14 i 8 goli. W sobotę jeleniogórzankom udało się dotrzymywać kroku faworyzowanym rywalkom tylko przez początkowe 10 minut. Potem z każdą kolejną akcją podopieczne Sabiny Włodek systematycznie powiększały przewagę. Skończyło się porażką KPR 23:37 (9:16).