Przed siatkarzami Cuprum Lubin ostatni mecz w sezonie

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-04-17 06:38 | Zmodyfikowano: 2015-04-17 06:39

Dolnośląska drużyna już dawno nie gra o medale w Plus Lidze, ale system rozgrywek sprawia, że faza play-off, nawet dla przegrywających zespołów trwa bardzo długo.

Cuprum, które w ćwierćfinale okazało się słabsze od Jastrzębskiego Węgla  1:2, rywalizowało potem o miejsca 5-12. Pierwszy krok w stronę najwyższej możliwej lokaty udało się zrobić pokonując w dwumeczu Effector Kielce. Potem niestety przyszła porażka z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, a co za tym idzie trzeba było grać o siódme miejsce.

"Kupię trampki i pójdę w las" - posłuchaj naszej rozmowy z Łukaszem Kadziewiczem, zawodnikiem Cuprum, który ogłosił zakończenie kariery.

Lubinianie zwycięstwo w dwumeczu z AZS Politechniką Warszawską mają na wyciągnięcie ręki. Cuprum wygrało pierwszy mecz w stolicy 3:1. Wszystkie sety był jednak zacięte. Rywale zdobywali w nich co najmniej 20 punktów. To oznacza, że dolnośląski zespół w rewanżu musi wygrać dwa sety by cieszyć się z siódmego miejsca. Ewentualna porażka 0:3 lub 1:3 będzie oznaczać złotego seta, który przesądzi o losach rywalizacji.

Początek spotkania Cuprum Lubin - AZS Politechnika Warszawska dziś o 18.00.