Koszykarki CCC bliżej brązowego medalu w ekstraklasie

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-04-18 21:52 | Zmodyfikowano: 2015-04-18 22:23

Dwie świetne kwarty: pierwsza i czwarta przesądziły o zwycięstwie podopiecznych trenera Arkadiusza Rusina.

Polkowiczanki świetnie weszły w mecz i szybko uzyskały 10-punktowe prowadzenie. Od samego początku ton grze w CCC nadawały rozgrywająca Dominika Owczarzak i Aishah Sutherland. Zawodniczki z Torunia nie zdołały się pozbierać do końca inauguracyjnej kwarty i po 10. minutach było 21:8 dla CCC. Przerwa dobrze podziałała na zespół Energi. Popularne "Katarzynki" w drugiej odsłonie odrobiły straty i do szatni obie drużyny schodziły przy wyniku 34:34. Trzecia kwarta nie dała odpowiedzi na pytanie, który z zespołów jest bliżej trzeciego miejsca w rozgrywkach. Ostatnia część meczu była natomiast popisem wicemistrzyń Polski. Przez siedem minut zawodniczki CCC nie pozwoliły rywalkom zdobyć punktu, a w całej kwarcie straciły ich tylko 3. Zdecydowana dominacja przyjezdnych odebrała nadzieję na zwycięstwo zawodniczkom z Torunia. Wygrana 18:3 w ostatniej odsłonie przyczyniła się do końcowego sukcesu polkowiczanek i znacznie skróciła Pomarańczowym drogę do brązowego medalu mistrzostw Polski.

CCC potrzebuje jeszcze jednego zwycięstwa do zajęcia 3. lokaty w sezonie. Kolejny mecz w środę 22 kwietnia o godz. 17.45 w Polkowicach.