Natalia Czerwonka bez sukcesu na zawodach w Inzell

Piotr Pietraszek/TSportMarketing | Utworzono: 2015-12-07 07:34 | Zmodyfikowano: 2015-12-07 07:35

Rywalizację rozpoczęły biegi na 3000 metrów. W finale grupy B rywalką Natalii Czerwonki była reprezentantka Estonii - Saskia Alusalu. Pojedynek zakończył się wygraną Polki. Czas 4:12,49 s dał zawodniczce Zagłębia 13. miejsce wśród 22 startujących.

W sobotę lubinianka startowała dwukrotnie. Na 1000m w finale grupy B panczenistka Zagłębia zajęła ostatecznie 8. miejsce z wynikiem 1:17.60 s, przegrywając minimalnie swój bieg z zawodniczką z Rosji. Znacznie lepiej Natalia i jej koleżanki spisały się w biegu drużynowym. Czerwonka oraz Luiza Złotkowska i Katarzyna Woźniak wygrały swój bieg z reprezentacją Chin, ale nie zdołały stanąć na podium, zajmując 4. miejsce.

Niedzielne popołudnie nie było już tak szczęśliwe dla Natalii Czerwonki. W biegu na 1500 m w finale grupy A, Polko pokonała co prawda zawodniczkę z Japonii - Nanę Takagi, ale w ostatecznym rozrachunku zajęła dopiero 18. miejsce dodając do klasyfikacji generalnej 8 punktów. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata panczenistka z Lubina zajmuje 21. miejsce z dorobkiem 32 punktów.

18. NATALIA CZERWONKA (POL) 1:59.37

Znacznie lepiej w Inzell radzili sobie nasi panczeniści. Liderem polskiej kadry był Artur Waś który zajął pierwsze i trzecie miejsce w biegach na 500 m. Trzecią lokatę wywalczyła także nasza reprezentacja w biegu na dochodzenie. Biało-czerwoni w składzie Jan Szymański, Konrad Niedźwiedzki i Zbigniew Bródka dali się wyprzedzić najlepszym tego dnia Holendrom, oraz Norwegom.

Teraz polska reprezentacja łyżwiarzy szybkich przenosi się do Holandii, gdzie w najbliższy weekend odbędą się ostatnie w tym roku zawody Pucharu Świata.