Wygrana piłkarzy z Lubina na początek zgrupowania w Turcji

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2016-01-24 20:28 | Zmodyfikowano: 2016-01-24 23:10

Losy meczu rozgrywanego w tureckiej miejscowości Belek rostrzygnęły się do przerwy. W 33 minucie prowadzenie dla Zagłębia uzyskał Michal Papadopulos, który sfinalizował akcję Damiana Zbozienia i Łukasza Janoszki. Czech miał także udział przy drugim golu dla Miedziowych. Tuż przed przerwą po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Papadopulos ściągnął za sobą rywala i przepuścił sprytnie piłkę. Ta trafiła do Arkadiusza Woźniaka, który strzałem z woleja podwyższył wynik spotkania.

Zwycięstwo Zagłębia mogło być jeszcze bardziej okazałe, ale w 49. minucie po technicznym strzale Łukasza Piątka, piłka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką.

W końcówce przewagę osiągnęli piłkarze z Szombathelyi, ale lubinian od utraty gola ratował dobrzez spisujący się w bramce Konrad Forenc. Na kwadrans przed końcem bramkarzowi Miedziowych po rzucie wolnym w sukurs przyszedł słupek.

Kolejny sparing na obozie w Turcji Zagłębie rozegra 28 stycznia. Przeciwnikiem zespołu Piotra Stokowca będzie austriacki SV Ried 1912.

Zagłębie Lubin - Szombathelyi Haladas 2:0 (2:0)
Bramki: Michal Papadopulos 33, Arkadiusz Woźniak 45.

Zagłębie Lubin: Konrad Forenc - Damian Zbozień, Lubomír Guldan (46 Maciej Dąbrowski), Jarosław Jach, Dorde Cotra (62 Adrian Błąd) - Arkadiusz Woźniak (85 Maciej Kowalski-Haberek), Jarosław Kubicki (46 Jakub Tosik), Łukasz Piątek (62 Paweł Żyra), Adrian Rakowski (62 Filip Jagiełło), Łukasz Janoszka (46 Krzysztof Janus) - Michal Papadopulos (46 Krzysztof Piątek).

Szombathelyi Haladas: Daniel Rozsa - Zsolt Angyal, Stef Wils, Mark Jagodics, Predrag Bosnjak (46 Gabor Janvari), Thomas Wils (60 Bence Iszlai), Patrik Nagy (46 Mario Németh), Mihajlo Savanović (46 Ante Batarelo), Roland Ugrai (60 Peter Halmosi), David Williams (46 Sasa Popin), Balint Gaal.

żółte kartki: Guldan, Woźniak, Cotra, Dąbrowski - S.Wils.