Szczypiornistki Zagłębia wróciły na trzecie miejsce w tabeli

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2016-02-20 22:11 | Zmodyfikowano: 2016-02-20 22:13

Przez 60 minut kibice w Lubinie oglądali mecz godny czołowych zespołów najwyższej klasy rozgrywkowej. Jako pierwsza trafiła Sanja Premović, ale cztery kolejne bramki rzuciły przyjezdne. Lubinianki w porę się obudziły i po dwóch trafieniach Żany Marić był już remis po 7. Chwilę później podopieczne Bożeny Karkut rzuciły trzy gole z rzędu i wyszło na prowadzenie. Między słupkami znakomicie spisywała się Monika Wąż, która broniła kolejne rzuty gdynianek. Przyjezdne nie składały jednak broni i przed przerwą zmniejszyły straty. Po pierwszej połowie o jedną bramkę (14:13) lepsze było Metraco Zagłębie.

Po zmianie stron lubinianki od początku narzuciły swój styl gry i po pięciu minutach było już 19:15. Rywalki szybko odpowiedziały jednak trzema trafieniami i w 40.minucie był kolejny remis. Ważne trafienia Marioli Wiertelak i Joanny Obrusiewicz dały lubiniankom dwubramkowe prowadzenie w końcówce. Przyjezdne jednak nie składały broni i na minutę przed końcem było tylko 31:30 dla zespołu z Dolnego Śląska. Trzy sekundy przed syreną z drugiej linii rzucała Monika Kobylińska, ale obroniła Monika Wąż.

Metraco Zagłębie Lubin – KS Vistal Gdynia 31:30 (14:13)

Metraco Zagłębie: Wąż, Chojnacka – Robótka , Załęczna 3, Semeniuk 1, Obrusiewicz 4, Konofał , Paluch 1, Premović 7, Wiertelak 2, Walczak 2, Marić 8, Jochymek 2, Milojevic 1.

Vistal: Kordowiecka, Gapska, Szwonka – Kobylińska 9, Kulwińska 5, Matieli, Janiszewska 3, Galińska 5, Olszowa 1, Tasić, Kozłowska 1, Stanulewicz 3, Urbaniak 1, Łabuda 2.

MVP meczu: Sanja Premović (Zagłębie)