Wrocławscy żużlowcy powalczą dziś o pierwsze punkty w Ekstralidze

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2016-04-17 08:45

Forma obu drużyn nie została do tej pory zweryfikowana, bowiem inauguracyjne spotkania Sparty i ROW z powodu złych warunków pogodowych nie doszły do skutku. Dodatkową niewiadomą stanowi fakt, jak oba zespoły poradzą sobie na torze w poznańskim Golęcinie, który w tym sezonie z racji na remont Stadionu Olimpijskiego stanowić będzie obiekt "domowy" zespołu Piotra Barona. Kilka przeprowadzonych tam treningów zdaje się przemawiać na korzyść wicemistrzów Polski z Wrocławia.

Drużyna Betardu Sparty nieźle spisywała się w przedsezonowych treningach punktowanych. W tym sezonie liderami drużyny nadal mają być Anglik Tai Woffinden i Macieja Janowski. We Wrocławiu spore nadzieje wiąże się także z jednym z najlepszych polskich juniorów - Maksymem Drabikiem oraz pozyskanym w trakcie przerwy zimowej Szymonem Woźniakiem. Szanse, by pojechać z numerem 14 ma inny nowy nabytek Betardu Sparty - młody Australijczyk Nick Morris.

Zespół z Rybnika to beniaminek Ekstraligi. O sile ROW mają stanowić znani z międzynarodowych aren Rosjanin Grigorij Łaguta, Szwed Andreas Jonsson oraz Norweg z polskim paszportem Rune Holta. Nowy trener rybnickich Rekinów Piotr Żyto w dzisiejszym meczu nie będzie mógł skorzystać ze swojego najlepszego juniora Kacpra Woryny, który w tym tygodniu nabawił się kontuzji w lidze angielskiej.

Początek spotkania w Poznaniu zaplanowano na godz. 17.00.

Awizowane składy:

ROW Rybnik
1. Andreas Jonsson
2. Max Fricke
3. Rune Holta
4. Damian Baliński
5. Grigorij Łaguta
6. Kacper Woryna

Betard Sparta Wrocław
9. Tai Woffinden
10. Vaclav Milik
11. Szymon Woźniak
12. Tomasz Jędrzejak
13. Maciej Janowski
14.
15. Maksym Drabik

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.