W mieszkaniu miał blisko 280 porcji amfetaminy

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-06-23 10:53 | Zmodyfikowano: 2016-06-23 10:53
A|A|A

Policjanci pionu kryminalnego z wałbrzyskiej komendy zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. W trakcie sprawdzania jego miejsca zamieszkania funkcjonariusze znaleźli blisko 280 porcji handlowych amfetaminy. Teraz mężczyzna odpowie za swój czyn przed sądem. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za handel nimi nawet do 10 lat.

Zatrzymanie 19-latka było wynikiem działań funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, a wymierzonych przeciwko osobom zajmującym się przestępstwami narkotykowymi. W mieszkaniu podejrzanego podczas przeszukania policjanci ujawnili i zabezpieczyli blisko 280 porcji handlowych sproszkowanej substancji koloru białego. Po przebadaniu okazało się, że jest to amfetamina. Mieszkaniec Wałbrzycha trafił do policyjnego aresztu. Z ustaleń zajmujących się tą sprawą wynika, że to nie pierwszy tego typu czyn na jego koncie. Młody mężczyzna był już wcześniej karany za posiadanie środków odurzających. Obecnie policjanci sprawdzają, czy nie zajmował się on również handlem tego typu substancjami czyniąc sobie z tego procederu stałe źródło dochodu.

Za posiadanie środków odurzających Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3, a gdy w grę wchodzi handel nimi nawet do lat 10.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama