Lekkoatletyczne mistrzostwa Europy: Dziesięć dolnośląskich akcentów

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-07-06 07:01 | Zmodyfikowano: 2016-07-06 07:07
A|A|A

fot. Facebook

W tym gronie jest 10 zawodników wrocławskich klubów i jeden reprezentant innej dolnośląskiej miejscowości. Ten rodzynek to wychowany w Żarowie Paweł Fajdek, który jest murowanym faworytem do złota w rzucie młotem. W tym sezonie zdystansował rywali, choć... jeszcze nigdy nie sięgnął po tytuł mistrza Europy. Dwa lata temu przegrał złoto o... 64 centymetry. Teraz zamiast liczyć odległość do najważniejszego z medali będziemy raczej patrzyli w stronę rekordu świata wynoszącego 81,87 m.

Poza Fajdkiem ostrzymy sobie apetyty także na występ Piotra Małachowskiego. Dyskobol Śląska Wrocław także rzuca po to by stanąć na najwyższym stopniu podium. Zadanie będzie miał ułatwione bo na mistrzostwach nie zobaczymy Roberta Hartinga. Zawodnik o tym nazwisku będzie jednak deptał po piętach Małachowskiego. Chodzi oczywiście o brata słynnego Niemca - Christopha. Do niego należy drugi wynik na świecie. Numerem jeden na liście jest dyskobol Śląska.

Kto jeszcze wystartuje w Amsterdamie? Bardzo silnie wygląda obsada wśród 400-metrowców. Na tym dystansie indywidualnie jak i w sztafecie zobaczymy trzech zawodników ze stolicy naszego regionu. Będą to: Łukasz Krawczuk i Jakub Krzewina ze Śląska i Rafał Omelko z AZS AWF Wrocław.

Na 400 metrów tyle, że w kobiecej sztafecie pobiegnie Ewelina Ptak ze Śląska. 400 metrów przez płotki to z kolei dystans Joanny Linkiewicz z AZS AWF Wrocław. Jej klubowa koleżanka - Agata Forkasiewicz pobiegnie na 200 metrów i w sztafecie 4x100 metrów. Natomiast inna z "Akademiczek", Dominika Napieraj wystartuje w półmaratonie.

Dolnośląski skład na mistrzostwa uzupełnia przedstawiciel konkurencji technicznych. Robert Sobera z AZS AWF Wrocław może pokusić się o medalową niespodziankę w skoku o tyczce.

Mistrzostwa Europy w Amsterdamie potrwają do niedzieli.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama