ME: Dziś posypią się medale. Dwóch dolnośląskich lekkoatletów w finale

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-07-08 07:00 | Zmodyfikowano: 2016-07-08 07:01
A|A|A

fot. Facebook

Faworytką do złota jest Anita Włodarczyk. Polka to absolutna dominatorka rzutu młotem i każdy inny wynik niż jej zwycięstwo będzie sensacją. Kciuki będziemy trzymać także za pozostałe biało-czerwone, Joannę Fiodorow i Malwinę Kopron.

Finał kobiecego rzutu młotem o 18.10, a wcześniej bo o 13.40 do rywalizacji w tej konkurencji staną mężczyźni. W tym przypadku mowa jednak tylko o kwalifikacjach. Bez problemu przebrnie je pochodzący z Żarowa Paweł Fajdek. W jego przypadku - podobnie jak u Włodarczyk - nikt nie pyta czy zdobędzie złoto, a jedynie czy pobije rekord świata. Finał z udziałem Pawła Fajdka odbędzie się w niedziele.

Już dziś o medale powalczy za to dwóch innych dolnośląskich sportowców. W skoku o tyczce szansę na podium ma Robert Sobera z AZS AWF Wrocław. W kwalifikacjach uzyskał najlepszy wynik spośród biało-czerwonych - 5,50. Nam marzy się scenariusz w którym na podium stanie... aż trzech Polaków. W tej konkurencji startują jeszcze Paweł Wojciechowski i Piotr Lisek. Przynajmniej jeden z tej trójki powinien zdobyć medal. Finał tyczki o 19.10.

O 19.50 na starcie stanie z kolei Rafał Omelko. Zawodnik AZS AWF Wrocław będzie rywalizował w finale biegu na 400 metrów. Na półfinałach udział w tej konkurencji skończyli w czwartek Jakub Krzewina i Łukasz Krawczuk ze Śląska Wrocław.

Lepiej spisał się za to ich klubowy kolega - Piotr Małachowski. Dyskobol WKS pewnie awansował do finału, w którym będzie też Robert Urbanek. Finał tej konkurencji w sobotę.

W czwartek w konkurencjach technicznych o podium rywalizowali nasi oszczepnicy. Najlepiej spisał się Marcin Krukowski, który uzyskał wynik 79,49 m, dający mu szóste miejsce. Kacper Oleszczuk z rzutem na odległość 78,11 m był ósmy, a na 11. miejscu konkurs ukończył Łukasz Grzeszczuk, z jedną udaną próbą - 76,41 m.

Złoty medal, z wynikiem 86,66 m, wywalczył Łotysz Zigismundus Sirmais. Reprezentant Łotwy wyprzedził Czecha Vitezslava Vesely’ego - 83,59 m - oraz Fina Anttiego Ruuskanena - 82,44 m.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama