Kradł... bilon z biletomatu. Wpadł na gorącym uczynku

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-07-10 07:00
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Wrocławscy policjanci zatrzymali 40-latka podejrzanego o uszkodzenie biletomatu komunikacji miejskiej i kradzież pieniędzy. Mężczyzna został zauważony przez funkcjonariuszy, gdy próbował wyciągać pieniące z urządzeń przy placu Dominikańskim. Za czyny, o które jest podejrzany odpowie teraz przed sądem.

Funkcjonariusze z Oddziału Prewencji we Wrocławiu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie i kradzież pieniędzy z urządzenia służącego do sprzedaży biletów komunikacji miejskiej. Zatrzymany to 40-latek przebywający aktualnie na terenie Wrocławia.

Policjanci pełniąc służbę przy palcu Dominikańskim zauważyli mężczyznę, który usiłował wyciągać pieniądze z biletomatu. Natychmiast podjęli interwencję i zatrzymali podejrzanego. 40-latek był pijany. Miał ponad 2.5 promila alkoholu w organizmie.

Jak ustalili funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą naprawa zepsutego urządzenia może potrwać nawet kilka dni, a jej koszt oszacowano na kwotę, co najmniej 600 złotych.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają m.in. czy zatrzymany nie ma na swoim koncie innych tego typu kradzieży.

Za czyny, o które jest podejrzany odpowie teraz przed sądem.

Przestępstwo uszkodzenia mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama