Matka z 2 promilami opiekowała się 4 miesięczną córeczką

pk, mat. prasowe | Utworzono: 2017-08-21 14:05 | Zmodyfikowano: 2017-08-21 14:05
Matka z 2 promilami opiekowała się 4 miesięczną córeczką - fot. Andrzej Owczarek
fot. Andrzej Owczarek

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Miliczu odebrał telefoniczne zgłoszenie od 33-letniej mieszkanki Milicza o awanturze domowej, jaką wszczął mieszkający z nią konkubent. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zgłoszenia nie zastali już tam mężczyzny, który oddalił się przed ich przybyciem.

Podczas rozmowy z samą zgłaszającą wyczuli od niej woń alkoholu, a na stan nietrzeźwości wskazywało również samo zachowanie kobiety. Okazało się, że 33-latka mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie „opiekowała się" swoją 4-miesięczną córeczką.

Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe, które zabrało niemowlę wraz z matką do milickiego szpitala. Tam lekarze określili stan dziecka jako niebudzący zastrzeżeń, jednak pozostawili je na obserwacji. Nietrzeźwa matka natomiast została zatrzymana do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie.

Jeśli okaże się, że matka swoim zachowaniem spowodowała bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia dziecka, może grozić jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O całej sytuacji zostanie również powiadomiony sąd rodzinny.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.