Festiwal Filmowy w Gdyni: Wrocławski dzień na otwarcie [FOTO]

Jan Pelczar | Utworzono: 2017-09-19 09:10 | Zmodyfikowano: 2017-09-19 09:10

„Twój Vincent” otworzył dziś Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Malarska animacja, stworzona m.in w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu została pokazana po raz pierwszy z polskim dubbingiem.

Współtwórczyni filmu, Dorota Kobiela, zdradziła ze sceny, że na początku chciała zrealizować samotnie 7-minutowy krótki metraż o ostatnich dniach życia Van Gogha, ale obliczyła, że zajęłoby jej to... 80 lat. Stanęło na 125 malarzach, którzy pracowali kilka lat.

Owacje na światowej premierze filmu "Twój Vincent" [WIDEO]

Pierwszego dnia Festiwalu w Gdyni światową premierę miał też inny wrocławski film – „Wieża. Jasny dzień” Jagody Szelc. Odtwórca głównej roli męskiej Rafał Cieluch zdradził, że angaż dostał m.in dlatego, że przypominał znanego trenera, Jurgena Kloppa.

”Wieża. Jasny dzień” opowiada o spotkaniu po latach rozłąki dwóch sióstr, granych przez wrocławianki Annę Krotoską i Małgorzatę Szczerbowską. Powrót wpłynie na przygotowania rodziny do komunii córki.

Odtwórczyni głównej roli, Anna Krotoska, zdradziła, że przed zdjęciami reżyser zadzwoniła pewnego dnia z informacją, że jej ekranowym mężem będzie Rafał Cieluch. – Zaniemówiłam, bo to był mój pierwszy chłopak – opowiedziała RW aktorka:

Rozmowy z twórcami filmu w Radiu Wrocław w środę po 20:00.

fot. Wieża. Jasny dzień.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.