Święto Solidarności we Wrocławiu podzieliło dawnych i obecnych działaczy

Elżbieta Osowicz, MK | Utworzono: 2018-08-31 21:23 | Zmodyfikowano: 2018-08-31 21:27
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Święto Solidarności we Wrocławiu podzieliło dawnych i obecnych działaczy. Część z nich obchodziła 38. rocznicę porozumień sierpniowych w Centrum Historii Zajezdnia, natomiast stojący dziś w opozycji do rządu, zorganizowali swoje obchody w rynku. Przy pręgierzu pod hasłem ,,Solidarność naszą bronią", zebrało się kilkaset osób. Zgromadzeni wyrazili swoją solidarność legendzie związku Lechowi Wałęsie.

Posłuchaj:

Kolejno pod pręgierzem pojawiali się dawni działacze, którzy byli szykanowani i internowani w czasie stanu wojennego, wśród nich pojawił się między innymi Józef Pinior i Aleksander Gleichgewicht.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~do ludzi!
2018-09-02 08:47:39
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: -2
Mnie tylko zastanawia dlaczego Solidarność oddaje pola koderastom i zamyka się w zajezdni, podczas gdy kodomici panoszą się na Rynku??? Trochę do ludzi trzeba wyjść, a nie pozwalać zarażać wrocławian liberalno-lewicową szumowiną...
~nulla
2018-09-02 00:27:26
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 6
To nie" święto Solidarności podzieliło dawnych i obecnych działaczy"!Jak można nazywać Wałęsę , skompromitowanego durnia, "legendą Solidarności?Jaką "legendą"? Jakiej Solidarności? Taki brak odpowiedzialności za słowo to naprawdę skandal i bezwstyd !
~solidarność walcząca
2018-09-01 18:28:01
z adresu IP: (85.67.xxx.xxx)
Ocena: 8
zebrali się kolesie z KOD-u i koledzy skompromitowani u solidarnościowców na dodatek Pinior krypto komuszek z zarzutami prokuratorskimi >.skandal i obrzydliwość na coś takiego , ciekawe czy swych kolegów TW i Ubeków tez zaprosili pod pręgierz??
~Andre
2018-09-01 09:45:45
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 12
Naczele skorupowany Pinior i na dodatek komuch i to jest efekt okraglego stolu to towarzystwo dawno powinno siedziec i tyle w temacie
~patryk
2018-09-01 00:11:53
z adresu IP: (188.121.xxx.xxx)
Ocena: 8
Dzisiejsza solidarność to gówniarzeria, działacze patykiem pisani patrzą tylko jak się dorwać do koryta i brać związkową kasę. Banda smarkatych szczyli o których w latach 80 nawet wróble nie ćwierkały
~Piaty sort
2018-08-31 22:12:30
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 0
I to jest ta Solidarnośc jedni przeciw drugim lub na odwrót? Co z postulatami Sierpniowymi, kiedy rzad w Polsce je zrealizuje?
~wrocek
2018-08-31 22:11:39
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 15
Solidarność była w latach 80-tych - teraz to jest FARSA !!!