Zimowa Uniwersjada zakończona. Polacy przywiozą z Rosji dwa medale

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-03-13 09:05 | Zmodyfikowano: 2019-03-13 09:05

Złoto dla Polski wywalczył Oskar Kwiatkowski, a srebro Michał Nowaczyk. Klasyfikację medalową ze zdecydowaną przewagą wygrali Rosjanie, którzy we wtorek przypieczętowali swój sukces wygrywając turniej hokeja na lodzie mężczyzn. Gospodarze w sumie zdobyli 112 medali w tym 41 złotych. Polacy uplasowali się na 16. pozycji.

Biało-czerwoni w ostatnim dniu zmagań pojawili na starcie narciarskiego biegu na 30 kilometrów ze startu masowego. Najlepszy z trójki naszych reprezentantów Kacper Antolec zajął 17. miejsce. Zawodnik Karkonoszy Jelenia Góra Michał Skowron ukończył zmagania na 45. pozycji.

Oprócz biegacza z Jeleniej Góry honoru Dolnego Śląska na Zimowej Uniwersjadzie bronili biathlonista Mateusz Janik oraz snowboardzista Kamil Knop - obaj z AZS AWF Wrocław.

Ceremonia zakończenia, w której wziął udział premier Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew, odbyła się w hali Platinium Arena. Kolejna uniwersjada zimowa odbędzie się za dwa lata w szwajcarskiej Lucernie.