Ekstraklasa piłkarzy ręcznych: grały zespoły z Dolnego Śląska

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-03-13 22:00

Zagłębie wykorzystało atut własnego boiska i pewnie pokonało u siebie Wybrzeże. Jednym z ojców zwycięstwa był świetnie dysponowany - Patryk Małecki. Bramkarz gospodarzy w pierwszej połowie bronił z 50-procentową skutecznością. Podopieczni Bartłomieja Jaszki swoją przewagę zaczęli budować po 10 minutach gry. W 20. minucie było już 13:6 dla Miedziowych, którzy grali bardzo skutecznie w ataku, wykorzystując niemal każdą nadarzającą się okazję. Początek drugiej odsłony także należał do lubinian. Dziesięć minut po zmianie stron było już 25:15 dla Zagłębia. Dopiero w ostatnim kwadransie lubinianie oddali już inicjatywę szczypiornistom z Gdańska. Wybrzeże rzuciło się w pogoń za wynikiem, ale ze względu na dużą stratę z pierwszej połowy, nie było w stanie odrobić strat.

Zagłębie wciąż zachowuje szanse na udział w fazie play-off, mi.in. dzięki dzisiejszej przegranej Chrobrego. Głogowianie ulegli na własnej parkiecie różnicą pięciu goli Gwardii Opole. Tu także pierwszoplanową postacią był bramkarz. Pierwsza połowa była popisem między słupkami zawodnika gości Adama Malchera. Reprezentacyjny bramkarz od początku stanowił zaporę nie do przejścia dla podopiecznych Jarosława Cieślikowskiego. A ponieważ goście dobrze prezentowali się także w ataku, to już po 12 minutach Chrobry przegrywał 3:8, a potem 8:13. Po przerwie bramkarz Gwardii częściej sięgał po piłkę, bo skuteczniej w ataku gospodarzy grał Adam Babicz. Mimo to, zwycięstwo opolan nie było poważniej zagrożone. Głogowianom nie udało się zmniejszyć strat do rywali poniżej 4 goli.

Zagłębie Lubin - Energa Wybrzeże Gdańsk 29:25 (18:11)

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz - Bondzior 5, Borowczyk, Czyczykało 3, Dawydzik 3, Dudkowski 2, Gębala 4, Kużdeba 4, Moryń 2, Mrozowicz, Pawlaczyk 1, Pietruszko 1, Sroczyk 3, Szymyślik.

Wybrzeże: Chmieliński, Witkowski - Adamczyk 2, Bednarek, Gajek 2, Frańczak 1, Gądek, Janikowski 1, Komarzewski 3, Kondratiuk 7, Oliveira 1, Papaj 1, Salacz 4, Wróbel 3.

Chrobry Głogów - Gwardia Opole 29:34 (12:15)

Chrobry: Stachera, Kapela - Babicz 8, Sadowski 6, Krzysztofik 5, Makowiejew 3, Rydz 3, Czapla 2, Bekisz 1, Wawrzyniak 1, Biegaj, Klinger, Orpik, Podobas, Stelmasik, Warmijak.

Gwardia: Malcher, Zembrzycki - Mauer 7, Morawski 6, Łangowski 4, Jankowski 3, Lemaniak 3, Zadura 3, Zieniewicz 3, Milewski 2, Kawka 1, Tarcijonas 1, Zarzycki 1, Klimków.