Zagłębie liczy na rewanż. Dziś derby szczypiornistek w Lubinie

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-11-08 06:55
A|A|A

fot. KPR Kobierzyce

Obie ekipy przystąpią do piątkowej potyczki w odmiennych nastrojach. Lubinianki mają za sobą dwa wyjazdowe mecze, w których na zakończenie pierwszej rundy uległy w Lublinie Perle 24:27, a na inaugurację drugiej przegrały niespodziewanie w Jarosławiu 23:25. Porażka spowodowała, że do prowadzącej Perły podopieczne Bożeny Karkut tracą już dziewięć punktów i ich sytuacja w kontekście walki o złoty medal sezonu 2019/2020 robi się coraz trudniejsza.

Znacznie lepiej wyglądają ostatnie występy drużyny z Kobierzyc. Podopieczne Edyty Majdzińskiej zanotowały dwa zwycięstwa. Na zakończenie pierwszej rundy jako jedyne pokonały jarosławianki w ich własnej hali, a w ubiegłą niedzielę zrewanżowały się Piotrcovii, wygrywając 24:21. KPR zajmuje w ligowej stawce trzecie miejsce, mając na swoim koncie, podobnie jak Zagłębie, piętnaście punktów.

Pierwsze w tym sezonie derby zakończyły się sukcesem drużyny z Kobierzyc. KPR pokonał u siebie Metraco Zagłębie 27:26. Bilans wszystkich spotkań derbowych przemawia jednak na korzyść lubinianek, które wygrały sześć z dziewięciu potyczek.

Początek piątkowego meczu w hali RCS w Lubinie o godzinie 18.30.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama