Wygrane dolnośląskich szczypiornistek. Porażka lubinian (WYNIKI)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-11-16 22:00

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia nie miały większych problemów w Piotrkowie Trybunalskim. Wicemistrzynie Polski rozpoczęły od mocnego uderzenia, bo już po kilkunasty minutach wygrywały 9:1. Lubinianki prowadzenia nie oddały już do końca, w drugiej połowie powiększając je o kolejnych kilka bramek.

Znacznie bardziej wyrównany przebieg miał mecz w Kobierzycach. KPR w starciu z drużyną z Koszalina prowadził przez większość spotkania, w czym spory udział miała świetnie dysponowana bramkarka - Beata Kowalczyk. Przyjezdne nie składały broni i 57. minucie po trafieniu Natalii Wołownyk po raz pierwszy w tym meczu wyszły na prowadzenie. Do końca końca spotkania nie zdobyły już jednak żadnej bramki. Zwycięstwo miejscowych przypieczętowały trafienia najskuteczniejszych w dolnośląskiej ekipie Kingi Jakubowskiej i Natalii Janas.

W męskiej ekstraklasie Zagłębie nie sprostało na własnym parkiecie sąsiadowi w ligowej tabeli. Do przerwy w starciu z MKS Kalisz żadnej z drużyn nie udało się uzyskać pokaźniejszej przewagi i kibice oglądali wyrównane widowisko. Po zmianie stron wyraźnie dominowali już przyjezdni.. Goście za sprawą skutecznego z dystansu Roberta Kamyszka oraz dobrych interwencji między słupkami Łukasza Zakrety "odjechali" lubinianom na kilka bramek, by ostatecznie zwyciężyć różnicą aż 9 goli.