Derby Dolnego Śląska dla szczypiornistek z Lubina

Piotr Pietraszek, Robert Radczak, mat. prasowe | Utworzono: 2019-11-08 21:35 | Zmodyfikowano: 2019-11-08 21:35

Pierwsza akcja Miedziowych zakończyła się rzutem karnym, którego jednak nie wykorzystała Kinga Grzyb. Skuteczność w pierwszych minutach nie była mocną stroną obu drużyn, które obijały słupki i rzucały obok bramki. Wynik dopiero w siódmej minucie otworzyła Zorica Despodovska, a chwilę później było 1:1 po trafieniu Patrycji Matieli. Po kilkunastu minutach właściwy rytm gry złapały szczypiornistki z Kobierzyc, które odskoczyły na 4 gole. Duża w tym zasługa bardzo skutecznej Kingi Jakubowskiej. Miejscowe nadal miały problemy ze skutecznością, a na dodatek często musiały grać w osłabieniu. Do szatni przyjezdne schodziły z 3-bramkową zaliczką.

Po zmianie stron zespół Bożeny Karkut poprawił grę w ataku i uszczelnił obronę, co przyniosło szybkie efekty. Otwarcie drugiej połowy było piorunujące w wykonaniu Metraco Zagłębia. KPR swoją pierwszą bramkę po przerwie rzuciły dopiero po kwadransie. W tym czasie lubinianki trafiły sześciokrotnie i prowadziły już 14:11. KPR przełamał jednak impas i zdołał doprowadzić do remisu. Kolejny fragment należał jednak do miejscowych. Podopiecznych Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej nie załamało nawet wykluczenie z gry Małgorzaty Buklarewicz, która zobaczyła czerwoną kartę za faul. Miedziowe z wyniku 15:15, wyszły na prowadzenie 20:16, którego nie oddały już do końcowej syreny.

- Do przerwy grałyśmy nieźle, ale w drugiej połowie oddałyśmy inicjatywę rywalkom - powiedziała trenerka KPR-u Edyta Majdzińska:

Najskuteczniejszą zawodniczką Zagłębia była Malwina Hartman, która w derbowej potyczce zdobyła 6 bramek:

Metraco Zagłębie Lubin – KPR Gminy Kobierzyce 21:18 (8:11)

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Stanisławczyk, Grzyb 3, Hartman 6, Trawczyńska, Buklarewicz 1, Górna 1, Miłek, Ważna 3, Zawistowska, Matieli 3, Noga, Belmas 2, Pielesz, Milojević 2.

KPR: Kowalczyk, Zima – Jakubowska 8, Kucharska 1, Ilnicka, Tomczyk, Piotrowska 1, Janas 2, Kuriata, Wiertelak 2, Ivanović, Walczak 1, Koprowska 1, Despodovska 2, Wicik, Michalak.

MVP meczu: Patrycja Matieli (Metraco Zagłębie).

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.